Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Genç kalmanın sırrı somon balığı sütünde
Genç kalmanın sırrı somon balığı sütünde
Gençlik aşısı trendine ilgi artıyor.
Moda 28 Mart 2016 - 16:21

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucu yaşlanmaya bağlı olarak ciltte oluşan değişikliklerin temel nedenlerinin ciltte azalan proteinler olduğu ortaya çıktı. Hem insan DNA'sına benzerliği açısından hem de cilt üzerinde tazelenme, yenilenme ve anti-aging etkisinden dolayı somon balıklarından yararlanılıyor. Somon DNA'sı, ciltteki yaşlanmaya bağlı lekelere, sarkmalara ve kırışıklıklara karşı en etkili yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Gençlik aşısı Foto: Bülten

Anestezi ve Medikal Estetik Uzmanı Dr. Yasemin Hizarcı; “Göz çevresi, yüz, boyun – dekolte, el, dudak bölgelerinin yenilenmesi ve onarılmasını sağlayan Somon DNA'sına özellikle bayanların günden ilgisi güne artıyor” dedi.

Yaşlanma sorununa çözüm olarak geliştirilen Somon DNA ile ciltteki kırışıklıklar fark edilir derecede azalıyor. Somon DNA, cildi tekrar pürüzsüz ve aydınlık bir görünüme kavuşturuyor ve aynı zamanda daha genç kalınmasını sağlıyor. Somon DNA'sının içerdiği Omega 3 yağ asitleri ile her zaman genç ve kaliteli bir cilde sahip olabileceğimizi dile getirilirken, bu yöntemi kırışıp buluşmadan önce yaptırmak gerekiyor. Çünkü bu uygulama ayrıca yaşlanmaya karşı yaptırılan koruyucu bir yöntem olarak sizi her zaman genç bir görünüme kavuşturur. Somon DNA herhangi bir cerrahi müdahaleye maruz kalmadan cildinizi yaşlanmaya karşı güçlendiriyor. Yani ilerleyen yaşlarda meydana gelecek kırışıklık ya da sarkmaları önlemiş oluyor. Somon balığına alerjisi olanlar bile rahatlıklar bu uygulamadan faydalanabiliyor.

Cilt Sıkılaşıyor, Sarkmalar Toparlanıyor, Kırışıklıklar Azalıyor
Somon DNA'sı ile uygulanan her seansta cilt yapısı güçleniyor ve cildin esneklik ve sıkılığını oranlayarak artırıyor. UVB'ye bağlı olarak gelişen radyasyon hasarını engelliyor ve cildin azalan nem dengesini düzenliyor.

Somon DNA'sının kullanıldığı bölgeler; yüz, boyun – dekolte, el, dudak bölgeleri, göz çevresi, hamilelik sonrası oluşan çatlaklar, akne skarları, iç kol ve dizde görülen sarkma tedavileri olarak sıralanıyor. Cilt yenilemede klinik olarak kanıtlanmış, yepyeni ve üstün bir yaklaşım sunan Somon DNA'sı ile ciltteki kırışıklıkların derinleşmesinin, gözaltı torbalarının belirginleşmesinin zamanla azalıyor. İlk seanstan itibaren ciltteki etki anında görülüyor. Kademeli olarak her seanstan sonra artan belirgin iyileşme 12 ay boyunca etkinliğini koruyor. Uygulama seans aralıkları ve sayısı cildin ihtiyacına göre belirleniyor. Pi sistem olarak da geçen Somon DNA'sı kadın, erkek, genç, olgun tüm cilt tiplerine uygulanıyor Yapılan klinik araştırmalarına göre bu uygulama cildi derinden nemlendirerek elastikiyet ve sıkılaşma sağlıyor. Cildi güçlendiriyor ve UVB radyasyon kasarına karşı koruyor.

Son güncelleme: 16:26 - 28.03.2016