Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Giyimde organik moda!
Giyimde organik moda!
Uzun süredir doğal kavramı sadece yiyecekler için değil tüm alanlarda karşımıza çıkıyor. Son yıllarda hazır giyim sektöründe organik modası başladı. Tohumundan tarladaki pamuğuna kadar organik üretilen basic tişörtlere ilgi büyük.
Moda 29 Temmuz 2017 - 22:31

Basic giyim üreten Kapsulstore yüzde yüz organik pamuktan ürettiği yeni basic tişört koleksiyonunu internet sitesi üzerinden beğeniye sundu.

Ürünlerin en büyük özelliği ise kullanılan pamuğun genetiği değiştirilmemiş tohumlardan üretilmesi. Pamuk tarlada iken kimyasal madde ve bitki büyütme düzenleyicileri de kullanılmıyor. Kumaş haline gelirken ise genetiği değiştirilmiş pamuk elyaflarından uzak tutuluyor.

Boya aşamasında zararlı kimyasal maddeler kullanılmadan elde edilen kumaşların tüm bu aşamaları tekstil standart sertifikasyonu ile belgelendirilerek yapılıyor. Kapsulstore internet sayfası üzerinden satılan yeni organik tişört koleksiyon 7 kadın iki erkek olmak üzeri 9 parçadan oluşuyor.

Son güncelleme: 22:32 - 29.07.2017