Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Göğsünüzü nasıl büyütebilirsiniz?
Göğsünüzü nasıl büyütebilirsiniz?
Op. Dr. Güncel Öztürk sizin için göğüs büyütme teknikerini anlatıyor.
Moda 1 Şubat 2016 - 17:00

Dolgun ve şekilli göğüslere sahip olmak kadınların en büyük hayali… Göğüsleri büyütmenin ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere birçok yöntemi var. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk sizin için göğüs büyütme teknikerini anlatıyor.

Meme implantı ile göğüs büyütme

Yeterli göğüs dokusu olmayan kadınlar için implant yerleştirme estetiği çok daha uygundur. Hastanın var olan meme dokusu, kullanılacak olan implantın boyutu, memenin şekline göre meme implantı kas altında ya da kas üstüne yerleştirilebilir. Dikiş izleri memenin alt bölgesindeki kıvrım yerine gelecek şekilde açılır. Böylece dikiş izlerinin görülmemesi sağlanır.

Kullanılacak olan implantın şekline ve boyutuna kişinin genel vücut ölçülerine göre karar verilmelidir. Boy, kilo, kalça ve göğüs bölgesi genişliği hesaplamaları yapılarak vücutla en uyumlu ve en doğal implant hasta ile birlikte seçilir.
Cerrahi teknikler ile yerleştirilen implant uygulaması sonrası hastanın birkaç gün iyileşme sürecine ihtiyacı olur. Gelişen tıp ve teknoloji sayesinde bu süre günümüzde çok kısalmış durumdadır. Bu teknik ile kadınlar kalıcı olarak göğüs büyütme imkanına sahip olabiliyor.

Dolgu malzemeleri ile göğüs büyütme

Son yılların en çok talep edilen meme estetiği operasyonlarından birisi dolgu enjeksiyonları ile göğüs büyütmedir. Bu teknik ile iki çeşit dolgu malzemesi kullanılabiliyor. Birincisi yağ enjeksiyonu, diğeri ise hyalüronik asit dolgu malzemeleridir.
Yağ enjeksiyonu yönteminde kişinin vücudunun diğer bölgelerinde bulunan yağlar liposuction yöntemi ile alınarak santrifüj yönteminden geçirilerek meme bölgesine enjekte edilir.

Hyalüronik asit dolgu malzemeleri ise herhangi bir ekstra işlem gerektirmeden direk uygulanan, cildin doğal dokusunda da bulunan, sonuçları hemen görülebilen, güvenilir bir dolgu malzemesidir. Enjeksiyon yöntemi ile özellikle dekolte bölgesi denilen göğsün üst bölgesinde oldukça etkili sonuçlar verir. Bu teknik ile 15-20 dakika içinde göğüsler büyütülebilir, hemen ardından hasta dolgun göğüsleri ile normal yaşantısına devam edebilir. Ortalama bir yıl boyunca etkisini devam ettiren bu işlemde isterseniz bir sonraki seansta göğüslerinizin boyutu ve şeklinde değişiklik yaptırabilirsiniz.

Düğün, nişan ya da tatil gibi özel günlerde kadınların kurtarıcısı olan bu teknik öğle yemeği estetiği olarak bilinir. Öğle yemeği molasında büyütülen göğüsler ile akşam davete katılınabilir. Sunduğu bu imkan sayesinde ameliyat olmaya vakit ayıramayan kadınlar arasında giderek daha popüler hale gelmektedir.

Size en uygun göğüs büyütme tekniğini öğrenmek için plastik cerrahlardan destek alabilirsiniz. Ameliyatlı ya da ameliyatsız göğüs büyütme tekniklerinden faydalanarak siz de kalıcı ya da geçici olarak hayal ettiğiniz dolgun göğüslere kavuşabilirsiniz.