Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Göğüsleri büyük diye spor giysileri sansürlendi
Göğüsleri büyük diye spor giysileri sansürlendi
Jenna Vecchio, üyesi olduğu spor salonu tarafından göğüsleri diğer kadınlardan büyük olduğu ve kıyafetlerinin de uygunsuz olduğu gerekçesiyle ikaz edildi ve spor atleti giymesi yasaklandı.
Moda 9 Haziran 2016 - 11:18

Kanada’nın başkenti Ottawa’da yaşayan Vecchio, Facebook hesabından üyesi olduğu spor salonunda giydiği atleti ‘uygunsuz’ bulunması üzerine şunları paylaştı.  “Sözlerime atletimin kulüpte bulunan pek çok kadının atletinden farklı olmadığı söyleyerek başlayacağım. Tek fark, çoğu kadına göre göğüs ölçümün bedenime göre çok daha büyük olması.”
Jenna-Vecchio-

Personelle konuşmaya da çalışan Vecchio, “Üstümün orada bulunan diğer kadınların üstlerinden farkı olmadığını belirttim. Bana bunun önemi olmadığını ve göğüs ölçümden dolayı atlet giyemeyeceğimi söylediler. Bedenim yüzünden aşağılandığımı ve ayrımcılığa maruz kaldığımı hissettim. Başka kadınlar atlet giyerken benim giyemeyeceğimi söylemek hiç de adil değildi. Vücut yapısına göre kurallar mı değişecek?” diye sözlerine ekledi.

Vecchio, ardından spor salonunun internet sitesinde yer alan kendisiyle benzer atletler giymiş kadınların fotoğraflarını da gönderisine ekledi. Yönetimi ise, Vecchio’nun spor salonuna geldiğinde Facebook’ta paylaştığı fotoğraflardaki kadar kapalı olmadığını ve birçok üyenin rahatsız olarak personele şikayetlerini ilettiğini iddia ediyor.
Jenna-Vecchio--

Bir kadın, spor salonu yetkililerine “Bu iş nasıl yürüyor? Vücudumun atlet giymeye uygun olup olmadığına karar vermeniz için size önceden fotoğrafımı mı göndermeliyim?” diye sorunca,  spor salonu da inceleme sonucunda Vecchio’nun salonun davranış ilkelerine aykırı giyindiği sonucuna vardıkları açıklamasını yaptı.  “Bayan Vecchio’yu hiçbir şekilde utandırmak istemezdik; ancak üyelerin rahatsızlığından dolayı onu durumdan haberdar etmek zorunda kaldık.” diye konuştu.