Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gümüş çağının habercisi tasarımlar
Gümüş çağının habercisi tasarımlar
Podyumlar başta olmak üzere bu sene koleksiyonları sık sık süsleyen trendlerden biri de gümüş rengi.
Yasemin CANDEMİR
Moda 10 Mayıs 2016 - 00:00

Podyumlar başta olmak üzere bu sene koleksiyonları sık sık süsleyen trendlerden biri de gümüş rengi. Özellikle de v yaka dökümlü tasarımlar söz konusu olduğunda…

16

Dünyaca ünlü pek çok moda markası sık sık doğadan ilham aldığını söylese de, güneşin parıltısıyla birleştiğinde göz alan gümüş 2016'ya damga vuruyor. Bu renk yeni sezonda karşımıza yumuşak dokunuşlu elbiselerde, fütüristik dokulu özel tasarımlarda ve takım elbiselerde çıkıyor…

Aksesuar dünyası uzay çağı konseptine uzak kalmıyor. Bu duruma tepkisiz kalmayan kozmetik sektörü ise 3D efektli göz farları ve ojelerle dikkat çekiyor.

20

Moda dünyasının her yıl heyecanla beklediği MET Gala'nın 2016 teması ‘Teknoloji çağında moda' idi. New York Metropolitan Müzesi'nde yapılan galada bu kez teknolojiyle modanın güçlenen ilişkisine dikkat çekiliyor.

19

Yeni bir dönemin başlangıcı

Adeta parlamak için işbirliği yapan metalik renkler, geleceğe doğru atılan moda adımlarının da habercisi. Terletmeyen teknolojik kumaşlara ise yine teknolojik aksesuarlar eşlik ediyor. Dünyanın en ünlü markaları modayı uzay çağının detaylarıyla hareketlendirirken farkını ortaya koyuyor.

21

Temeli 60'lara dayanıyor

Bu, parlak grilerin moda dünyasında ilk yükselişi değil. Farklı hatların hem moda hem de mimaride kendini hissettirdiği 1960'larda gümüş çağının temeli atıldı. ‘Jet Age' (Jet Çağı)  olarak da anılan eski dönemde, yeni gelişen uçak ve uzay teknolojisinin fütüristik havası şimdi de minimalizmle yoğrularak karşımıza çıkıyor. Yan kemer şeritleri, büyük düğmeler yeniden yorumlanıyor. Bu görünümleri destekleyen kes-çıkar detayları balıkçı yakalar, cepli paneller sezona son derece teknolojik bir hava kazandırıyor.

22