Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Güzelliğin sırrı patateste
Güzelliğin sırrı patateste
Patatesin güzelliğiniz için olan faydalarına kulak verin.
Moda 1 Şubat 2016 - 10:05

Patatesin sağlığınız için pek çok faydası var ancak güzelliğiniz için de katkıları oldukça büyük. Doğal yöntemlerle güzelliğinize güzellik katmak, ufak tüyolarla etkileyici farklar yaratmak istiyorsanız, patatesin güzelliğiniz için olan faydalarına kulak verin.


Göz altlarınızda oluşan koyu halkaların dermanı patateste. Taze patates suyunu pamuk yardımı ile gözlerinize uygulayıo ortalama 20 dakika bekleyin. Ardından soğuk ile yıkayın. Düzenli olarak uyguladığınızda göz altlarında meydana gelen koyu halkalardan kurtulacaksınız.

Foto: Shutterstock
Ciltte meydana gelen lekeler için doğal bir çözüm olan patates ile hazırlayacağınız maskelerle cilt lekelerinden kurtulabilir, kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz. Rendelediğiniz patatesinin suyuna bir miktar zeytin yağı ekleyerek cildinize uygulayarak doğal bir maske hazırlayabilirsiniz.

 
Limon, bal ve patates suyunu karıştırarak koltuk altlarınızda meydana gelen kararmaları önleyebilirsiniz. Bu karışımı yarım saat arayla iki kez uyguladığınızda farklı göreceğinizden eminiz.

Foto: Shutterstock
Patatesin ciltteki kırışıklıkları önleme ve yaşlanmayı geciktirici gücü bulunuyor.  Düzenli olarak vildinize masaj yaparak uygulayacağınız patates suyuna karıştıracağınız bir miktar yoğurt ile kaz ayaklarını, ince çizgileri önleyebilirsiniz.

 
Çiğ patates,  içerdiği protein, fosfori A, B ve C vitamini sayesinde besleyici bir güce sahip.  Patates suyuna aloe vera ekleyerek saç ve saç derinizi besleyerek kuru saçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Etiketler