Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Hepsi Kadın Projesi’ gerçeküstü bedensel standartlara savaş açtı
‘Hepsi Kadın Projesi’ gerçeküstü bedensel standartlara savaş açtı
Bu proje, gerçeküstü bedensel standartlarla savaşıyor.
Moda 28 Eylül 2016 - 15:58

Son yıllarda, tüm dünyada sayıları giderek artan pek çok kadın, gerçeküstü bedensel standartlarla savaşıyor. Bu konuda son hareket ise bedensel standartlarla gerçek bir savaş veren modellik sektöründen geldi.

all-woman-project-butun-kadinlar-projesi-2
İngiliz model Charli Howard ve Fransız model Clementine Desseaux tarafından başlatılan All Woman Project (Hepsi Kadın Projesi) bedenlerin çeşitliliğinden doğan güzelliğe vurgu yapıyor.

all-woman-project-butun-kadinlar-projesi-4

Proje kapsamında, farklı vücut ölçüsüne sahip pek çok kadın, günümüz modasını temsil eden kıyafetler ile kamera karşısına geçti.

all-woman-project-butun-kadinlar-projesi-6
Desseaux‘nun şu sözleri ise projenin ana mesajını özetliyor: “Bizi düşündürdüklerinden daha çok birbirimize benziyoruz. Hepimizin fiziksel kusurları var ve bu bizi daha çok veya daha az güzel yapmıyor. Onları düzeltmek veya onlardan kaçmak yerine, onlara sarılmalıyız. Fiziksel özelliklerimiz bizi tanımlamaz, gücümüz ve karakterimiz tanımlar. Bunların hepsi, hepimizi kadın yapıyor.”

all-woman-project-butun-kadinlar-projesi-3
Etiketler