Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Istanbul muhafazakar moda haftası
Istanbul muhafazakar moda haftası
Istanbul Modest Fashion Week muhafazakar moda haftası Haydarpaşa Garı'nda gerçekleşti.
Moda 13 Mayıs 2016 - 16:47

Tarkan ABDULLAHOĞLU/ SÖZCÜ
Tesettür ve islami giyim tarzından oluşan eserlerin görücüye çıktığı defile ile açılışı yapılan haftaya ilgi büyüktü. Yerli ve yabancı katılımcıların ilgi gösterdiği moda haftası ünlü manken ve güzellere de ev sahipliği yaptı. Sherpa Secrets of Mallorca takı ve tasarım markasının yüzü olarak etkinliğe katılan İspanyol güzel Natalia Ferrer Fernandes, yeni tasarım ürünleri tanıttı.

moda1

Muhafazakar modası 
Muhafazakar moda ürünleir ve tasarımlarının tanıtıldığı defile şuan kullanıma kapalı olan Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşti. Kullanıma terk edilmiş tren ve rayların dekor olarak kullanıldığı defile tren bekleme alanında yapıldı.

moda3
Aşırı dinci kesimlerinm tepkisini çeken defile ve moda haftası için güvenlik önlemleri yüksek düzeyde tutuldu. Başı açık ve kapalı muhafazakar giyim tasarımlarının tanıtıldığı defilelerde konuklar kıyafetleri yakından inceledi.
moda5

Uyarılara aldırış etmedi
İspanyol kökenli ve aynı zamanda dünya ikinciliği de bulunan manken Natalia Ferrer Fernandes,  Istanbul Modest Fashion Week etkinliklerine katılmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

moda2

Fernandes, yurtdışında yoğun olarak yürütülen Türkiye’ye gitmeyin kampanyalarına aldırış etmeden geldiğini söylediği ülkemizde misafir olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Fernandes, ‘Bu mesleğimizi icra etmek aslında dünyanın her yerinde problem olabiliyor, kazanın nereden geleceği belli olmaz, ben de düşünmeden geldim, beni de çok iyi misafir ediyor ve koruyorlar’ dedi.

moda4