Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ivana’nın yerini bu cihaz alıyor!
Ivana’nın yerini bu cihaz alıyor!
Yarışmaları evinize getirmek ister misiniz? Artık siz de jürinin karşısına geçip, giydiğiniz kıyafetin yakışıp yakışmadığını öğrenebilir, modacı tavsiyeleriyle kombininizi oluşturabilirsiniz...
Moda 27 Temmuz 2017 - 11:03

Yayına başladığı günden bu yana herkesi ekran başına kilitleyen İşte Benim Stilim, pek çok kadının stilinin değişmesine, moda terimlerinin hayatına girmesine neden oldu. Peki, hayatınızda, yaptığınız kombinin, giydiğiniz kıyafetin nasıl olduğunu, yakışıp yakışmadığını söyleyen, modacıların giyim tüyoları vereceği bir cihaz olsun istemez misiniz?
15683730İşte tam da bu noktada Amazon, yeni bir dijital cihazı piyasa sürdü. Bu teknolojik moda cihazı, aslında ilk kez ortaya çıkan bir stil robotu. Televizyon kumandası büyüklüğündeki küçük cihaz, giydiği kıyafetle karşısına geçene üzerindeki kıyafetin modaya uygun olup olmadığı konusunda tavsiyede bulunuyor ve doğru kombinasyonu seçmesinde yardımcı oluyor.
15683725Echo Look ismiyle satışına başlanan moda stili robotu, karşısına geçince kişinin fotoğrafını çekiyor, içindeki algoritma sayesinde sahibine 10 üzerinden not veriyor. Sesli olarak da hizmet veren moda stili robotu Echo Look'ta konuşan robotun ismi ise Alexa.
15683727Robota, ‘”Hey Alexa, üzerimdekiler nasıl ?” diye soru sorabiliyor, veya kendinizi çektiğiniz videoyu gönderip yorum alabiliyorsunuz. 200 dolar fiyatla satışa çıkan Echo Look'ta bir diğer özellik de 2 veya daha fazla kombinasyonu göndererek Alexa'dan yorumlar almak.
15683729Sürekli güncellenen kendi algoritmaları ve modacıların tavsiyeleri ile oluşturulan verilerle sahibine hızlı bir şekilde stilini ortaya çıkarma şansı tanıyan Amazon'un yeni teknolojik aleti ilk olarak davet usulü satışa çıktı.