Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadın ve erkeklerle ilgili şaşırtıcı gerçekler!
Kadın ve erkeklerle ilgili şaşırtıcı gerçekler!
Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu'dan estetik dünyasına çarpıcı bilgiler...
Burcu ÖZEN
Moda 24 Mart 2016 - 12:30

Sağlık dünyasının şaşırtıcı gerçeklerine yabancı değiliz… Her an estetik dünyasına ait çarpıcı istatistikî bilgiler karşımıza çıkıyor. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, estetik dünyasına ait bu çarpıcı bilgileri sizler için açıkladı.

PAZARTESİ 76 DAKİKADA HAZIRLANIYORUZ

Araştırmalar kadınların pazartesi sabahı güne başlamak için hazırlanmaya 76 dakika ayırdığını gösteriyor. Ama bu süre cuma günü 19 dakikaya düşüyor.

Dr. Serdar Bora Bayraktar

MAKYAJDA DAYANIŞMAYA SON!

Araştırmalar özellikle rimellerde kullanıma bağlı olarak yüksek oranda bakteri oluşumunu gösteriyor. Bu nedenle, ürünleri çok uzun süre kullanmak ve paylaşmak iyi bir karar değil!

KALİTEYİ TERCİH EDİN

Araştırmalar bazı kozmetik ürünlerde az miktarda da olsa sağlığa zararlı ürünler olduğunu gösteriyor. Bu nedenle kalite onayından geçmiş markaları tercih etmeye özen gösterin.

BEYLER CİLDİNİZE DİKKAT EDİN

Kadınlar cilt bakımı konusuna takıntı derecesinde önem gösteriyor. Ancak 18 yaş ve üzeri erkeklerin yaklaşık %75'i cilt bakımı yapmıyor. Bu da erkeklerin artan güneş ve hava kirliliğinden daha fazla etkilenmesi anlamına geliyor.

MAKYAJSIZ ASLA

Her üç kadından ikisi makyajsız evden dışarı çıkmayı reddediyor. Kadınların makyaj konusunda çok hassas olduğunu gösteren araştırmalar aynı zamanda cilt bakımı konusunda da hassasiyetlerini ortaya koyuyor.

ERKEKLERİNKİ DAHA UZUN

Yine sanılanın aksine erkeklerin tırnakları kadınlara göre daha fazla uzuyor. Sağlıklı bir tırnak ayda ortalama 3,5 mm. uzar. Ancak oran bu yaş, mevsim ve beslenme alışkanlıklarına göre değişiklik gösteriyor. Mesela yazın tırnaklar daha fazla uzuyor.

KADINLARIN DA SAÇLARI DÖKÜLÜYOR

Sanılanın aksine saç dökülmesi sadece erkeklerin başına dert olmuyor. Kadınların yüzde 40'ı da saç dökülmesinden muzdarip ve tedavi oluyor.