Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kahvenin cilde inanılmaz faydaları
Kahvenin cilde inanılmaz faydaları
İçerken büyük keyif aldığımız, hoş sohbetlerin olmazsa olmazı kahvenin güzellikleri bununla bitmiyor. Kırk yıl hatrı olan kahve cilde de iyi geliyor.
Moda 4 Şubat 2016 - 10:36

Kahvenin telvesini cildi canlandıran ve temizleyen tonik niyetine kullanabilirsiniz. Bir fincan Türk kahvesi yapın ve kahveniz hafif ılınınca bir parça pamuğu kahveye batırarak yüzünüzü silin, bir süre bekleyin ve yıkayın. Güne taptaze bir ciltle başlayın.

 

Cildinize kahveyle maske bile yapabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı kahve, 1 tatlı kaşığı badem yağını bir kabın içinde karıştırın, bu karışımı cildinize sürün 5-10 dakika bekleyin ve yıkayın.

Bir başka maske ise; 1 tatlı kaşığı kahve telvesi, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı suyu karıştırıp cildinize masaj yapın. 10 dakika bekleyin ve önce ılık suyla, daha sonra da soğuk suyla cildinizi yıkayın.

Kahve gözaltı morluklarınıza ve şişliklere de iyi gelir. Sade ve bol köpüklü Türk kahvenizi içtikten sonra, fincan dibinde kalan kahve telvesinden bir miktar alıp gözaltlarınıza sürün, 5-10 dakika bekleyin ve yıkayın.