Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kalıbına sığmayan bir sezon
Kalıbına sığmayan bir sezon
Yeni sezon iki ayrı uçtan yola çıkarak şekilleniyor. Her bir tasarım ya minimal ya da maksimal detaylarla dikkat çekiyor.
Yasemin CANDEMİR
Moda 26 Kasım 2016 - 06:16

Yeni sezon iki ayrı uçtan yola çıkarak şekilleniyor. Her bir tasarım ya minimal ya da maksimal detaylarla dikkat çekiyor. Orta noktada durmayı reddeden stiller, mazide kaldığı söylenen ama tozlu raflardan vitrine çıkan aksesuarlar, pijama stili elbiselerin yükselişi, ön plana çıkan ipekler moda gündeminin bakışları üzerinde toplayan yeni aktörleri…

16

Azur mavisi

Kenzo X, H&M lansmanında ya da Lady Dior'un Marion Cottilard'lı çekimlerinde gördüyseniz moda renkli bir ormanı andırmaya devam ediyor. Ama yeni sezonda azur mavisi de denen laciverde yakın mavinin yükselişte olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Kış sezonunda bu özel maviye eşlik edecek diğer renkler de sık sık gündeme gelecek.

10

Sokaklar pijamalılarla dolacak

Giymenin cesaret istediği ama müthiş bir rahatlık sunan ipek pijamaları artık ülkemizde de sokaklarda rahatlıkla görüyoruz. En son özel bir davette bu pijamalardan birini giyerek herkesi şaşırtan Louis Vouitton Kurumsal İletişim Müdürü Aytül Ayke Fıratoğlu artık yalnız değil…

9

Popülariteleri hayli yüksek, hatta gece davetlere devam ederek şaşaalı aksesuarlarla gece elbisesi mertebesine erişebiliyorlar. Pijama trendinin getirdiği eski soluksa ipeğin yükselişi… Elbise ve gömleklerden ceketlere sirayet eden ipek kumaş, sezonun en kabul gören kombinlerinin de mimarı.

12

Minicik ya da kocaman

Başta söylediğimiz gibi orta ölçek deyimini moda dünyası artık pek sevmiyor. Ya içine bir ruj ya da telefon sığacak kadar küçükler ya da pazar çantası kadar büyük. Hacimli çantalardan yıllardır vazgeçmeyen markalar için sezon cennete benziyor.

14

Ama kurallar net; büyük çanta ve az eşya. Hatta çantanın anahtarlık sarkan kısmında minik bir yapay kürk aksesuarı da olursa çok net bir görüntü olur. Çünkü sezonda yapay kürklü kabanların ve etoller çok fazla yer tutuyor.

7

Kedi figürüne dikkat!

Dev halka küpeler, evcil hayvanlı sembollerden oluşan kolye uçları, silindir şeklinde topukları olan ayakkabılar radarınızda olsun. Özellikle de kedililer. Sadece küçük kediler değil, kaplan gibi büyük kediler de bu sezon stillerine ilham veriyor.

1

Asimetrik kesimler

Kış 2016 ve 2017 tasarımları eskiyi ve yeniyi bir arada çağrıştırsa da, hepsi tek bir ortak noktada birleşiyor: Yaratıcılık. 80'lerin geri dönüş fermanını veren moda haftaları sonrası asimetrik kesimlerle moda “Kendi kombinini tasarla” diyor.

2

Mükemmel bacaklar için doğru seçim

Zamanla gerginliğini ve elastikiyetini kaybeden cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak için doğru bakım ürününü kullanmak çok önemli. Özellikle bacaklarınızda çatlak sorunu yaşıyorsanız avokado, balmumu ve shea yağı içerikli özel formülü sayesinde mükemmel bir cilde sahip olmanızı sağlayacak Mustela Çatlak Öncesi Kremi tam size göre. Düzenli kullanıldığında cildin dayanıklılığını arttıran ürünün ikincisini yüzde elli indirimli alabilirsiniz.

3