Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Karpuz kollarla eşitlenen bedenler
Karpuz kollarla eşitlenen bedenler
Geçtiğimiz yılın sonlarında başlayan ‘body positivity’ (vücut olumlama), modanın etkili olduğu her alanda adından söz ettiriyor.
Yasemin CANDEMİR
Moda 7 Mayıs 2016 - 00:16

Geçtiğimiz yılın sonlarında başlayan ‘body positivity' (vücut olumlama), modanın etkili olduğu her alanda adından söz ettiriyor. Bu akımla birlikte sadece stiller değil güzellik algısını da değişiyor.

39

Bedenini sevmek, barışmak anlamı taşıyan akım, sadece kilolu kadınları hedef almıyor. Akımın sözcülüğünü üstlenen eğitmen Jessamyn Stanley, “Bu akımdan büyük bedenleri kutlamak, kucaklamak istiyoruz anlamı çıkmasın” diyor. Çünkü bedenimizle barışmamamızın tek nedeni kilolarımız değil. Çok zayıflar, küçük göğüslüler, popoları düz olanlar, çil veya doğum lekeleriyle yaşamak zorunda kalanlar da popüler kültürün algı karmaşasının unutulan kurbanları.

37

Bedeninle barış

Üzerine demode etiketi yıllar önce yapışmış olsa da zayıf, şişman herkesin kurtarıcısı olmaya aday karpuz kollar, ‘body positivity'nin sonucu olarak gelişen stillerinden biri. Umursamaz tavırlı, bedeniyle barışık, çağdaş bir kadının parçası olarak konumlanan karpuz kol, yaz sezonunun gizli silahlarından da biri. Kabarık kollar, kısa ya da uzun bluzlarla kombinlenirken modanın dev markaları da bu trende şans veriyor.

40

Kombinlerin demirbaşı

Yarım kollu giymek belki de uzun zamandır hiç bu kadar tarz durmamıştı. Çabasız şıklığın formüllerinden biri olan bluzlar, uzun, derin yırtmaçlı eteklerle kombinleniyor. Mini şortlar, diz üstü etekler, salaş, şalvar pantolonlar bu sezon sanki karpuz kola sirayet etmek için tasarlanmış.

38
Etiketler