Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kaş kontürü hakkında her şey
Kaş kontürü hakkında her şey
Türkiye’nin Kaş kontürü ve kalıcı makyaj uygulamalarında ki en başarılı ismi Arzu Kabakulak kalıcı makyaj ve kaş uygulamalarındaki son trendleri Sözcü Hayat okurları için cevapladı..
Edda SÖNMEZ
Moda 13 Mayıs 2016 - 14:47

Kaş kontürü son dönemde oldukça popüler ama bir o kadar dikkat edilmesi gereken bir uygulama. Çünkü küçük bir hata sizi çok mutsuz edebilir. Biz de işin uzmanına danışalım dedik, Estetisyen ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Arzu Kabakulak ‘ın  kapısını çaldık. İşte kaş kontürü hakkında merak edilenler…

kas

TÜRKİYE’DE HERKES KALICI MAKYAJ YAPIYOR
Kıl tekniği nedir? Neden tercih edilmektedir?

Gelişen son teknolojiyle birlikte günümüzde artık dolgu ya da dövme özelliğini yitirdiği için çok daha doğal ve organik tekniklerle doğal kaş görünümü verilmektedir. Kaşların kıl yapısı ve rengine göre pigmentler seçilmekte, kişinin yüz şekli ve kaş yapısına göre estetik bir biçimde yeniden sekillendirilmesidir.

Sizce bu uygulamayı kimler yapabilir / yaptirabilir?
Türkiye’de artık hemen hemen herkesin elinde kalıcı makyaj cihazı bulunmakta. Güzellik sektöründe olan meslektaşlarımızın bir çoğu kalıcı makyaj yaptıklarını söylemiş olsalar da cihazin kendisi, kullanılan malzemeler ve profesyonellik çok önemlidir. Bu anlamda güzellik uzmanlığı sertifikasının yanısıra yurtdışında da moda-estetik ve trendi yakalamak ve uygulamak gerekmektedir. Yaptığımız işte sadece güzellik anlamında değil,  makyajın sanatsal yönüne de ağırlık verildiği takdirde güzelliğe atılan her imza hem kişiyi hem de bizleri çok mutlu eder.  18 yaşını geçmiş kadın ya da erkek, hem estetik hem de görüntü anlamında sağlık problemi olan, ayrıca kemoterapi tedavisi görmüş kişilerin dahi tek kullanımlık iğnelerle steril ortamda güvenle yaptırabileceği profesyonel bir uygulamadır.

Bu işlemin kalıcılık süresi ne kadardır?
Kişinin  cilt yapısına ve yaşına göre kullanım süresi değişmektedir. Ortalama kaş kullanımı 2 yıl, eyeliner 2-4 yıl arası dudak uygulaması ise 3-5 yıl arasında değişmektedir.
kas1

KAVİSLİ KALIN KAŞLAR MODA
Kaş modellerinde son trendler nelerdir?

Kavisli, kalın ve düz kaşlar revaçta olmasına rağmen aslında yüz yapısına göre ön çizim yapılarak kişinin kendi tercihine göre modeller değişmektedir.

HER ÖNÜNE GELENE YAPTIRMASINLAR

Uzun süreli / kalıcı makyaj yaptırmak isteyen kişilere önerileriniz nelerdir?
Her önüne gelen ve kalıcı makyaj yapıyorum diyen kişilere araştırmadan ve ön çizim yaptırmadan uygulamaya geçmesinler. Çünkü uzun süreli kalıcı bir makyaj olduğu için yapılacak en ufak bir hata kişinin mimiklerinden yüz hatlarına kadar herşeyi etkilemektedir. Olumsuz etkilenmemeleri için bu işi  profesyonel yapan kişilerle görüşüp tercihlerini ona göre yapmalarını öneririm.

Dövmeden farkı nedir?
Kişinin canı yanmadan, kanama olmadan ve ciltte tahribat yaratmadan tek kullanımlık iğneler ve organik boyalarla kıl görüntüsü verilerek yapılan profesyonel bir uygulamadır. Dolayısıyla kaşlara dolgu ya da dövme boyası kullanılmadığı için oldukça doğal bir görünüm verilmektedir. Ayrıca kaş uygulamamızın yanısıra yine gözlere ve dudaklara doğal ve  estetik bir görünüm vermekteyiz.

kas3

Dövme yapılmış bir kaşın üzerine kıl tekniği uygulaması yapılabilir mi?
Bu gibi durumlarda yapılmış olan dövmeyi gördükten sonra yapılabilir ya da yapılamaz olduğunu söyleyebiliriz. Kimi dövme yapılmış olan kaşı düzeltebilir yeniden kıl tekniği ile şekillendirebiliriz.

Biraz sizden bahsedebilir miyiz?
2004 yılında MEB’e bağlı özel bir kurumda Makyaj-Cilt bakımı ve Güzellik uzmanlığı dalında eğitimimi aldıktan sonra ünlü bir İsviçre markasının mutfağında estetisyenlikle başlayan kariyerimi yine Almanya’da ünlü markaları olan kozmetik, makyaj ve uzun dönem kalıcı makyaj konusunda uzmanlık kazandım. Şu an kendi işimi profesyonel olarak devam ettirmekteyim.

Son güncelleme: 15:10 - 13.05.2016