Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kendi gözlüğünü keşfetme zamanı!
Kendi gözlüğünü keşfetme zamanı!
Güneş gözlükleri tasarım anlamında çağ atlıyor…
Yasemin CANDEMİR
Moda 10 Haziran 2016 - 00:32

Güneş gözlükleri tasarım anlamında çağ atlıyor… El yapımı doğal malzemeler, farklı stillerle moda tutkunlarının odak noktasında olmaya devam ediyorlar. Butik gözlük üreten tasarımcılar ise modaya yakın duran herkesin radarında…

24

Son üç yıla damgasını vuran Çingene modası her yıl bir aksesuarı kişiye özel kılıyor. Bu senenin hiti güneş gözlükleri ama onlar da artık bildiğiniz gibi değil. Senelerce belli markaların klasikleşmiş dizaynlarını takmayı sevenler modanın harika çocuklarının tasarımlarıyla neye uğradığını şaşırmış durumda. Fakat kişiye özel temasını vurgulayan Çingene stiliyle her durum olduğu gibi bu trend de kolayca benimsendi.

Çingene modası trend olmaktan öte bir yaşam mottosu ve sloganı: “Sana özel olanı bul, kimsenin gitmediği yerleri keşfet, sırlarını herkesle paylaşma.” Böylece fark yarat. Bu trend söz konusu olduğunda en önemlisi yaşadığın hayatın pahalı olmasının gerekmediği. Gözlüklerin kişiselleşmesi, bir modelden en fazla 10 adet üretilmesi klasik markaların hali tavrından çok uzak tabii. Ama az bulunana sahip olmak çağın yaşam sloganı.

20

Güneşi görenler

Aynalı camlı gözlüklerden renkli çerçevelere, güneşi görür görmez yüzünü gösteren son tasarımlar bildiklerimizden bir hayli farklı. Şeffaf camlar güneşle kontrastı sağlıyor ama gözlerinizi de koyu camların arkasına saklamıyor. Sarı ve turuncu renklerle hem nereye baktığınız görülebiliyor hem de güneşten korunuyorsunuz.

27

Retroya devam…

Bu sene çerçeveler küçülüyor. Geçen sezon karşımıza yuvarlak ve köşeli olarak çıkan kedi gözlüklerin kenarları bu yıl fazla uzun. 70'lerin retro çağı etkisini en çok kedi gözlüklerde gösteriyor. El yapımı tasarımlarda ise ahşap ve bambu malzemelere bile rastlanabiliyor.