Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Liposuction’a rakip çıktı
Liposuction’a rakip çıktı
Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar ,estetikte yeni bir tedavi olan Vaser 4 D konusunda bilgiler verdi.
Moda 5 Mart 2016 - 11:14

Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, yeni bir estetik uygulaması olan Vaser 4D tekniğinin 9 özelliğini anlattı.

**Vaser 4D tekniği vaser olarak bilinen ultrasonik liposuction işleminin en son yeniliğidir.

KİŞİYE ÖZEL KASLARI ÖNE ÇIKARIR

**Vaser 4D tekniğinde ultrasonik enerji veren bir cihaz kullanılarak bedenin hareketi ile uyumlu kas hatlarının ortaya çıkarıldığı bir tekniktir. Özellikle six-pack ya da kas definasyonu isteyen erkekler, daha fit daha atletik görüntü isteyen genç bayanlar için idealdir. Teknikte kas üzeri yağlar alınarak kasın silüeti ortaya çıkarılır.

**Kas alt yapısı iyi ve düzenli spor yapan kişiler için idealdir. Bu teknikte en, boy ve derinlik yanında harekette eklenmiştir. Bu teknikte hastanın kaslarına kasılma ve gevşeme hareketleri yaptırılarak plan yapılır.

**Bu teknik klasik vaser tekniklerine göre daha kişiye özgüdür. Herkesin kendine özgü kas yapısına göre planlanır.

KAN KAYBI AZDIR

**Bu işlem sırasında bedenin az gelişmiş ya da gevşemiş kasları da ortaya çıkarılır. Özellikle erkekte pektoral kas, her iki cinste kalça kası gibi.

**Liposuctiona göre kan kaybı çok daha azdır. Bu nedenle geniş bölgelerde avantajlıdır. Karın germe sırasında gerilen dokuyu inceltmek için de kullanılabilir.

**İşlem küçük bölgelerde lokal anestezi ile büyük bölgelerde genel anestezi ile yapılır.

TEKRAR KİLO ALIMI OLMAZ 

**İşlemde önce yağ dokusu içine alkali bir sıvı karışımı verilir. Daha sonra ultrasonik enerji veren kanül ile yağ dokusu eritilir, ardından yağ aspire edilir. Çıkan yağ az gelişmiş kaslar içine verilerek kas hacmi arttırılabilir.

**İşlem sonrası korse gerekli olup bu süre 5-6 haftaya kadar çıkabilir. Alınan yerler tekrar kilo almaz.