Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Lug Von Siga Fashion Week Istanbul İlkbahar /Yaz 2017 defilesi
Lug Von Siga Fashion Week Istanbul İlkbahar /Yaz 2017 defilesi
Agatha Christie’nin eşsiz kişiliği ve zekası Lug Von Siga’nin güçlü ve olağanüstü kadınlara ithaf ettiği koleksiyon serisinin sonuncusu olan İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonuna ilham verdi.
Moda 11 Ekim 2016 - 15:03

Lug Von Siga defilesi Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar /Yaz 2017 sezonu kapsamında 11 Ekim Salı günü saat 10:30'da Pera Palas Hotel'de gerçekleşti. Defileye katılanlar arasında Burcu Esmersoy da bulunuyordu.

lug-von-siga

Serinin bir önceki bölümü olan Sonbahar/Kış 2016 Koleksiyonu güçlü ve cesur Frida Kahlo'nun İstanbul'da yasadığı romantizmi, kültürlü ve modern hayatını konu alıyordu.

lug-von-siga-1

El işçiliğini günümüzde halen başarıyla kullanan, ve bu kullanımı olağanüstü ve vizyoner karakterler yoluyla tasarımlarına yansıtan kreatif direktör ve kurucu Gül Ağış,  İlkbahar/Yaz 2017 Koleksiyonu için Agatha Christie'yi bir kez daha İstanbul'a getirdi ve 11 Ekim Salı günü Pera Palas Hotel'in etkileyici atmosferinde “Agatha İstanbul'da” koleksiyonunu sergiledi.

lug-von-siga-2

1926 yılında esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduktan sonra kendisinden on bir gün haber alınamayan ve Pera Palas'in 411 numaralı odasında seneler sonra anahtarı bulunan gizemli Agatha Christie'den ilham alan markanın bu benzersiz koleksiyonu ile kadınının eşsizliği ve cesur karakteri vurgulandı. “Konstantinople” adının yerini İstanbul'a bıraktığı 1930'ları andıran sofistike baskılar, detaylı nakışlar, doğal kumaşlara dikilmiş akan derin V yaka siluetler koleksiyonda öne çıkanlar arasında.

lug-von-siga-3

Modern siluetler ve ince süslemeler ile birlikte her parça kendi gizemini ve markanın zengin kültürel geçmişini yansıttı. Defilenin kreatif danışmanlığı Bige Ökten, styling ise Hakan Bahar imazasını taşıyor. Koreografisini ise Öner Evez üstlendi.

lug-von-siga-5
Son güncelleme: 15:50 - 11.10.2016