Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Markaların sneaker yarışı
Markaların sneaker yarışı
Dünyaca ünlü markalar Marc Jacobs ve Dolce and Gabbana yeni sneaker koleksiyonlarıyla dikkat çekiyor. Her iki markada tasarımlarında sanatçılarla çalıştı. Kişiye özel olarak da yapılabilen ayakkabılar yakında piyasada olacak...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 16 Haziran 2017 - 15:48

Marc Jacobs ve Vans kısa bir süre önce güçlerini birleştirdi ve bir koleksiyon ortaya çıkardı. Yeni kreasyon için Marc Jacobs’un daha önce de sık sık işbirliği yaptığı grafik tasarımcısı Julie Verhoeven ve başka sanatçılar ile anlaşan ünlü markalar, yılın en dikkat çekici sneaker’larına imza attı.
marcjacobs3Bir moda illüstratörü ve tasarımcısı olan Julie Verhoeven, canavarlara benzeyen, lastik tabanı boyanmış büyük beyaz dişler, parlak renkli lekeler ve dev kırmızı gözle kaplanmış modeller tasarladı.
marcjacobs11Yılın en havalı işbirliği olarak adlandırılan bu birleşme sonucunda ortaya çıkan tasarımlar gerçekten görülmeye değer. 3 D olarak tasarlanan ve her biri özel olarak hazırlanan sneaker’lar bugün itibariyle Japonya ve New York’taki mağazalarda satışa çıktı.
marcjacobs4
DOLCE AND GABBANA DA ATILIMA GEÇTİ

dolcegabbanaMarc Jacobs dışında Dolce and Gabbana da sneaker modelleriyle dikkat çekiyor. Her bir desen tek tek çizilen koleksiyon şimdiden merak konusu. Yakında satışa çıkacak olan modeller, butik olarak üretildi.
dolcegabbana1İsteyen kendi ayakkabısını kendi de tasarlayabiliyor. Milan’daki mağazaya giderek, istediğiniz yamayı ayakkabıya monte edebiliyor ya da kalemlerle çizebiliyorsunuz… Bu sayede ayakkabınızı başkasında görme ihtimaliniz de sıfıra inmiş oluyor.
dolcegabbana2