Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mat ruj kullanırken bunlara dikkat
Mat ruj kullanırken bunlara dikkat
2016 yılı itibariyle hayatımıza hızlıca giriş yapan trendlerden biri de mat rujlar.
Moda 10 Mart 2016 - 11:41

Ünlüler dünyasında özellikle Kylie Jenner’ın fazlaca sevdiği mat rujlar, sokak modasından, özel davetlere kadar kadınların favorisi olmaya başladı. Peki mat rujlar nasıl uygulanmalı? İşte yanıtı.

Kylir Jenner Foto: Sosyal Medya
Mat ruju uygulamadan önce dudaklarınızın yumuşak ve ölü deriden arındılmış olması gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken ise dudaklarınıza peeling uygulamak. Peeling için ise diş fırçasından yardım alarak dudaklarınızdaki ölü deriden kurtulabilirsiniz.

Mat rujların kusursuz görünmesi için yapmanız gereken ikinci adım ise dudaklarınızı nemlendirmek. Sağlıklı ve harika görünümlü dudaklar için nemlendirici kullanmayı alışkanlık haline getirmenizde fayda var.

Nemlendirme işlemini gerçekleştirdikten sonra dudaklarınızın çerçevesini belirleyip, alt dudağın orta kısmından başlayarak mat rujları uygulamaya başlayabilirsiniz. Renk seçimini ise isterseniz sezonun modası nude tonlar ile ya da yine bu sezonun favorisi kırmızının tonlarından yana yapabilirsiniz.