Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehtap Elaidi İlkbahar-Yaz 2017 koleksiyonu
Mehtap Elaidi İlkbahar-Yaz 2017 koleksiyonu
Mehtap Elaidi, “Dear Diary” (Sevgili Günlük) isimli İlkbahar-Yaz 2017 koleksiyonunda genç bir kadının gerçek hayattan hayal dünyasına kaçış hikayesine şahit oluyor.
Moda 14 Ekim 2016 - 09:24

Mehtap Elaidi sunumu Fashion Week Istanbul İlkbahar-Yaz 2017 sezonu kapsamında 13 Ekim Perşembe günü gerçekleşti. Sunuma katılanlar arasında Burcu Esmersoy, Ece Doğulu, Hatice Arslan, Seçkin Piriler gibi isimler bulunuyordu.

mehtapelaidi1
Wes Anderson'ın Moonrise Kingdom filmindeki kaçış hikayesinden esintiler taşıyan koleksiyonda izci üniforması haki renkli, geniş cepli ceketlerle sembolize edilip, gece kaçışı ise hacimli poplin gömlekler, ipek pijama detaylı elbiseler ve şortlarla kuvvetlendiriliyor.

mehtapelaidi2
Gerçek dünyadan fanteziye uzanan bu temsili yolculukta karşımıza çıkan fırfırlar, volanlar tül detaylar ile yaratılan transparan oyunlara eşlik eden nakışlar dikkat çekiyor.

mehtapelaidi3
Mehtap Elaidi'nin bu sezon yarattığı kadının hayallerini listelediği günlük, bu yolculukta bize rehberlik ediyor. Elaidi'nin imzası haline gelen beyaz gömlekler ise genç kadının hayalleri ile isimlendiriliyor.

mehtapelaidi4

Rahat siluetlerin ön planda olduğu koleksiyonda haki ve mavi birlikteliğiyle harmanlanan sarı detaylar, dudak ve kalplerdeki kırmızı boncuk işlemeler, çiçek desenli nakışlar ile göz alıcı hale geliyor. Nakışlardaki peace (barış), freedoom (özgürlük) gibi mesajlar ise koleksiyona neşe ve dinamizm katıyor.

Son güncelleme: 09:25 - 14.10.2016