Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mezuniyet şıklığı için hazırlıklar başlasın!
Mezuniyet şıklığı için hazırlıklar başlasın!
Balonun en şık kızı olmak istiyor fakat mezuniyet töreninde giyeceğiniz elbiseye karar vermekte zorlanıyorsanız, bu yazıyı sakın kaçırmayın!
Moda 3 Mayıs 2016 - 01:23
27

Hayatlarının önemli bir dönemini geride bırakmaya hazırlanan öğrenciler, mezuniyet balosunda şıklıklarıyla göz kamaştırmak için hazırlık yapmaya başladılar bile. Fakat henüz ne giyeceğine karar vermemiş olanlar için dünyaca ünlü isimlerle çalışmış, Türkiye'nin başarılı modacısı Cengiz Abazoğlu'ndan 2016 trendlerine dair önemli bilgiler aldık…

28

Doğallıktan uzaklaşmamalısınız

Her yaz sezonunda, kız öğrenciler mezuniyet balosuna hazırlanırken tatlı bir telaş yaşar. Kendileri için en doğru elbiseyi seçip, gecenin en şık kişisi ve en güzel görüntüsüne sahip olmanın peşine düşerler. Fakat gecenin yıldızı olabilmek adına kimi zaman yanlış seçimler ve yanlış kombinasyonlar yapılır. Doğru görüntüye ulaşmak için öncelikle başka biriymiş gibi olmaya çalışmamak gerekir. Gençliğin avantajlarını göz ardı etmemek uymanız gereken birinci kural olmalı. Yani fazla makyaj yapmaktan ve aşırı saç modellerinden kaçınmalısınız. Çünkü doğal görüntüden uzak saç ve makyaj tasarımları sizi yaşınızın çok ötesinde küçük birer kadına dönüştürür.

29

Sade ama çarpıcı

Giyeceğiniz elbiseyi seçerken, tasarımının sanki annenizin elbisesini giymiş gibi bir görüntü vermemesine ayrı bir özen göstermelisiniz. Sade ama çarpıcı, minimal fakat bir doz maksimalist dokunuş tüm kızları o özel gecede birer yıldıza dönüştürür.

31

Minik tüyolar

– Bu özel gecede daha hoş görünebilmek adına vücudu solaryumla karartmak yapılacak en büyük hataların başında gelir.
– Hem mezuniyet hem de sınav stresi ister istemez biraz kilo problemleri oluşturabilir. Önemli olan bu kiloyu kamufle edebilecek modeller seçebilmekte.
– Doğru beden ve model seçimi için acele etmemelisiniz. Prova olacaklar son elbise düzeltmeleri ve elbiselerinin üstlerine tam oturabilmesi için baloya yakın bir günü tercih etmeli.
– Hafif evaze elbise tasarımları basenlerinden şikayeti olanlar için en doğru seçim olacaktır.
– Belinizde eğer kalınlık hissediyorsanız 2016 yaz trendleri arasında yer alan korse formlu tasarımlar tam sizlik.

32

Asimetrik etek kesimleri, tek omuz askı ve belde minik dokunuşlar yine gündemde.

26

Straplez modeller bu yaza damga vuracağa benziyor. Tül detaylar ise olmazsa olmazlar arasında.

Rahat ayaklarla konforlu bir gece

Bu güzel ve şık gecenin tadına varabilmek için seçeceğiniz ayakkabının rahat olması bu ilk balonuzu hayatınız boyunca unutulmaz gecelerin ilk sırasına çıkarır.

25

Renklere gelince…

Sezonda pembe, yeşil ve mercan öne çıkan tonlar arasında. Kırmızı ve beyaz ise favorim.