Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Moda kedi ve kuş çılgınlığı
Moda kedi ve kuş çılgınlığı
Doğa özlemi arttıkça, kuşlar ve kediler modanın genlerine işliyor. Çoğu insana artık evdeki kedisinin fotoğrafını açıp bakmak yetmiyor; onu üzerindeki tasarımlarda da taşımak istiyor. Doğada görmeyi mucize saydığımız farklı kuşlar, 2017 sezonunda çantalara, gözlüklere ve tişörtlere sirayet ediyor.
Yasemin CANDEMİR
Moda 13 Mayıs 2017 - 03:04

Doğaya özlem

Betonlaşma arttıkça insanın doğaya özlemi farklı şekillerde kendini göstermeyi başarıyor.

new-fashion-summer-women-bohemian-cat-lady-dress-girls-vest-printed-beach-dresses-sleeveless-slim-fit

‘Öze dönüş', ‘yok gibi', ‘natürel' kavramlarının hayatımıza hem güzellik hem de moda aracılığıyla giriyor oluşu dünyanın genel değişimiyle alakalı.

glasses

İnsanlar yeşil alanlara “Acaba buraya ev yapabilir miyim?” diye baktıkça bilumum çiçeklerin, hayvanların hayatımıza etkileri de hızla artacak gibi görünüyor.

moon-cat_necklace

Alt mesaj Sahiplen

Lüks markaların önderliğinde başlayan ve hızlı tüketim markalarına kadar işleyen kuş ve kedi trendinin özünde saflık, naiflik ve karmanın etkileri var.

gucci

Uzun yıllardır modayla iç içe olan vahşi kediler yerini evcil kedilere kaptırmaktan mutsuz olabilir ama hakimiyetin evcil kedilere geçmesinin bir nedeni de herkesin bir kedi sahiplenmesi gerektiğinin altının çizilmesi.

toms

Mccartney'in hayvanları

Geçtiğimiz sezon Stella Mccartney; kuş, aslan, yılan, kedi, köpek gibi pek çok hayvan figürüne dış giyimden, eteklere, gömleklere kadar hemen hemen her parçada yer verirken eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

roberto-cavalli-resort-17

Günümüzde ise bu tasarımlar ikonik parçalar olarak algılanıyorlar. Hatta ulaşılabilir markalar benzer figürlere bu sezon koleksiyonlarında yer vermeye başladı bile… Bahar ve yaz döneminde enerjinizi yüksek tutabilecek bu parçaları yine eğlenceli ve renkli parçalarla kombinlemek mümkün.

swimwear

Lüks markaların söylemi

Tasarımlarda kuşlara ilk olarak iki yıl önce Gucci, Dolce & Gabbana ve Miu Miu'da rastladık.

necklace

Lüks markaların buradaki söylemi, “Nesilleri tükenen kuşlara ilgi çekmek ve özgürlüktü” ve bu trend doğaya duyulan özlemle birlikte daha çok gündeme gelmeye başladı.

mcqueen-2017

Kedi motifi, sadece modaya değil güzellik dünyasına da etki ediyor. Güzellik dünyasının kuyruklu yıldızı kedi gözleri yeniden sahnelere döndü. Kuyruklu eyeliner'ın ilginç varyasyonlarıyla tanışıyoruz.