Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Moda tarihinin ilginç gerçekleri
Moda tarihinin ilginç gerçekleri
Moda tarihine dair ilginç gerçekler...
Moda 28 Mart 2016 - 10:25

Moda endüstrisi dipsiz bir kuyu ve bilmediğimiz pek çok sırrı var.  Peki moda tarihi boyunca bilinmeyen ilginç gerçekler neler dersiniz? İşte ilgi çekici gerçeklerden birkaçı.


Ceket kollarında bulunan düğmeler kimin fikri dersiniz? Tabi ki Napolyon. Napolyon, askerler akan burunlarını kollarına silmesin diye terzilerine ceket kollarına düğme dikilmesi emrini vermiş.

Günümüzde çocuk modası ayrı bir önem sahibi olsa da geçmişi çok da eskilere dayanmıyor. Çocuk modası sadece ortalama 200 yıl kadar önce başladı. Ondan önce ise kadın ve erkekler için ne tasarlanıyorsa çocuklar için de küçükleri kopya edilerek hazırlandı.

İlk tanga nasıl ortaya çıktı, ilk nasıl üretildi dersiniz? Belediye Başkanı Fiorello Henry La Guardia'nın dansçıların iç çamaşırı giymeden performans sergilediklerini görünce rahatsız olması üzerine ilk kez New York'ta üretildi.

Tasarımcılar yeni giysilerini sunmak için küçük bebekler kullanırdı. Çünkü 19. yy’a kadar hiç model yoktu.

Şimdilerde kısa saçlar oldukça moda olsa da bir zamanlar sadece sadakatsiz eşlerin saçları kısaydı ve bu kadının ahlaksızlığının bir nişanıydı.

Son güncelleme: 10:29 - 28.03.2016