Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ne kadar doğal o kadar güzel
Ne kadar doğal o kadar güzel
Başta mezuniyet törenleri olmak üzere yaz aylarında pek çok önemli organizasyon yapılıyor. Bu etkinliklerde göz kamaştırmak istiyorsanız sizi başarıya götürecek iki temel trend doğal olmak ve hiçbir konuda aşırıya kaçmamak. Bu iki konu kadar önem taşıyan 2016 trendlerine gelin birlikte göz atalım…
Moda 13 Haziran 2016 - 01:01

Birgan BİLEKE

Kendiniz olun yeter!

Mezuniyet törenine katılacak her genç kız, yaşının avantajı nedeniyle zaten geceye 1-0 galip başlar. Bu duruma bir de başka biri olmaya çalışmadan, kıyafette, saçta, makyajda ve aksesuar seçiminde abartıya kaçmadan geceye hazırlanmayı eklerseniz, zaten gecenin yıldızı sizsiniz. Doğal görünümden ne kadar uzaklaşır, stilinizi yaratırken ne kadar aşırıya kaçarsanız, yaşınızdan o kadar çok büyük gösterebilirsiniz.

shutterstock_219969013

Tüm kusurlar kamufle edilebilir

Hem mezuniyet hem de sınav stresi ister istemez biraz kilo problemi oluşturabilir. Önemli olan bu kiloyu kamufle edebilecek modeller seçebilmekte.
Doğru beden ve model seçimi için acele etmemelisiniz. Prova olacaklar son elbise düzeltmeleri ve elbiselerinin üstlerine tam oturabilmesi için baloya yakın bir günü tercih etmeli.
A formdaki hafif evaze elbise tasarımları basenlerinden şikayeti olanlar için en doğru seçim olacaktır.
Belinizde eğer kalınlık hissediyorsanız 2016 yaz trendleri arasında yer alan korse formlu tasarımlar tam sizlik.

Tasarım savaşlarına devam

Mezuniyet gecesinde şıklığa giden yolda en önemli konulardan biri, giyeceğiniz tasarımı vücut şeklinize göre seçebilmek.  Vücudunuzun kusurlarını saklayıp güzel yanlarınızı ortaya çıkaran modeller, bir de ten renginize göre uygun bir renkte olursa, şıklık yolunda doğru adımları atmaya başladınız demektir. Bu senenin en dikkat çeken trendleri arasında ise bol dekolteli, canlı renkli, floral desenli çizgiler bulunuyor. Kumaş seçiminde yine ipek, ipek saten ve şifon kumaşlar birinci sırada. Kıyafetinizin tamamlayıcıları olan ayakkabı ve çanta seçiminde de, görünüm kadar dikkat etmeniz gereken nokta, kullanışlı olmaları.

WR1618659

Biraz da bakımdan bahsedelim

Bu özel gecede şıklığın en önemli tamamlayıcısı olan saç modelini çoktan seçmiş olsanız da, davetten birkaç gün önce bakım formüllü ve vitamin içerikli saç ürünleriyle mis kokulu ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.
Bütün sene ders çalışmaktan, bilgisayarınıza bakmaktan göz altlarınız bir hayli yorgun gözükebilir. Bu özel gece için de enerjinizle boy göstermek için gözlerinize özel göz çevresi yağlarıyla masaj yaparak destek vermekte fayda var.
Sıcak havalarda, yüzünüzdeki makyajı katıldığınız davet boyu özenli bir şekilde korumak bir hayli zor. Bu zorluğu aşmak için, makyajdan önce yüzünüze uygulayacağınız jel fondötenler size yardımcı olabilir.