Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oje sürmenin püf noktaları
Oje sürmenin püf noktaları
Sık sık güzellik salonlarına gitmeye vakit bulamıyorsanız, bu öneriler tam size göre.
Moda 6 Eylül 2016 - 11:25

İster rengarenk stil sahibi tırnakları sevin ister sade ve doğal manikürleri… Seçiminiz her ne olursa olsun, güzel tırnaklara giden yol kusursuz oje sürmekten geçiyor. Peki ojelerinizi sık sık güzellik salonlarında sürdürmeye, manikürünüzü her daim tazeletmeye vaktiniz yoksa? İşte kendi imkanlarınızla evde tırnaklarınıza mükemmel dokunuşlar yapmak için öneriler…

oje2
Tırnağınızın üzerinde bulunan herhangi bir toz tanesi bile sürdüğünüz ojenin pürüzsüz olmasına engel olacaktır. Bunu önlemek için, kullanmadığınız bir diş fırçasını sabunla köpürtün ve tırnaklarınızın üzerine uygulayın.

Oje bazı kullanmadan asla oje sürmeyin! Oje bazları hem ojenizin kalıcılığını artıracak hem de renginin belirginleşmesine yardımdı olacak. Ayrıca tırnak sararmalarını önlemenin yolu da yine oje bazlarından geçiyor.

Ojenizi nasıl sürüyorsunuz? Kenarlarına taşırmadan uygulamanın sırrı 3 fırça darbesinden geçiyor. Oje sürerken tırnağınızın dibinden başlayıp önce sağa, sonra sola, son olarak da ortaya sürün. Böylece ojenizi taşırmadan ve eşit dağıtmak için üç adım yeterli olacak.

Tek kat oje yerine 2 ya da 3 kat oje sürmeyi tercih edin. Bunun için de ojelerinizi ince katmanlar halinde sürün. Bu, hem pürüzsüz görünmesini hem de kolay kurumasını sağlayacaktır.

oje1
Sürdüğünüz ojelerin tırnak uçlarınızdan açılmaya başlamasını önlemek istiyorsanız, çözüm top coat. Bu sayede top coat (oje koruyucu), ojenizin kalıcılığını artıracak.

Oje sürdükten sonra ellerinizi suya tutmak zorunda kalırsanız seçiminiz asla sıcak sudan yana olmasın. Sıcak su ojelerinizin tırnak uçlarından açılmasına neden olacaktır.

Hızlı kuruyan ojeler cezbedici görünse de tırnaklarınızda kuruluğa neden oluyor. Hızlı kuruma için top coat ojelerden faydalanabilirsiniz.