Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ömür boyu saklanacak armağanlar
Ömür boyu saklanacak armağanlar
Bir anne için çocuğundan aldığı hediye çok farklı anlamlar taşır.
Moda 6 Mayıs 2016 - 01:40

45
Birgan BiLEKE

Bir anne için çocuğundan aldığı hediye çok farklı anlamlar taşır. Her gördüğünde aklına evladı geleceğinden, aldıkları obje ne olursa olsun sevgiyi temsil eder. İşte sevgiyle bütünleşen hediyelerden bazıları…

46

Hayatlarını çocuklarına adamış anneler söz konusu olduğunda, onları sadece özel günlerde değil her gün sevindirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu çabamızın içerisinde beraber güzel vakit geçireceğimiz programlar ayrı bir yer tutuyor. Fakat bir de elle tutulur, gözle görülür armağanlar var. Bu hediyeler arasında bazıları ömür boyu saklamaya değer…

47

1- Anne ve evladının arasında yaşanan duygu alışverişinin niteliği hiçbir hediyeyle ölçülemez. Ama çocuklar ne kadar sevgilerini göstermeye yönelik hediyeler hazırlarlarsa o kadar unutulmaz hediyeye imza atarlar. Anneleriyle resimlerinin basıldığı takvimler, yastıklar, defterler, puzzle'lar bu hediyelerden sadece birkaçı.
2- Annenizin sizin dışınızda da annelik yaptığı tüm arkadaşlarınızı bir araya getirip, onlarla birlikte esprili bir video hazırlayıp sürpriz hazırlayabilirsiniz.
3- Annenizin hep dile getirdiği fakat maddi, manevi açıdan bir türlü hazır olup da birlikte çıkamadığınız tatil programını yapıp, annenize güzel bir kutu içine yerleştirdiğiniz uçak biletlerini ve otel rezervasyon kağıdını verebilirsiniz.

44

4- Anne-evlat birlikte geçirilen zamanlar unutulmaz. Bu noktadan yola çıkarak, annenizin takmaktan keyif alacağı bir saat ya da kum saati satın alıp arkasına özel bir not yazdırabilirsiniz.
5- Annenizin bir portresini ya da ismini ömür boyu üzerinizde taşıyarak farklı bir armağana imza atabilirsiniz.
6- Uzun zamandır görmediği dostlarını bir araya getirdiğiniz bir brunch düzenleyebilirsiniz. Eskiyi yad etmek herkese iyi gelir ve unutulmaz anlara imza atar.
7- Annenizin bile unuttuğu fakat hatırlamaktan büyük keyif alacağı anların resimlerini özel bir deftere yapıştırıp altına o günün sizde hissettirdiklerini yazabilirsiniz.
8- Ona yeterince vakit ayırmadığınızdan şikayetçiyse, sene boyu birlikte gideceğiniz organizasyonlara bilet alıp, hepsini güzel bir sunumla annenize verebilirsiniz.
9- Anne-kız günü yaparak, sabahtan güzel bir kahvaltıyla güne başlayıp, bakım, alışveriş, konser derken hafızalarınıza kazınacak bir anıya imza atabilirsiniz.
10- Eğer siz de bebek sahibi olmayı bekliyorsanız ve bir kızınız olacağını öğrendiyseniz, evladınıza annenizin adını ikinci isim olarak verebilirsiniz.