Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Özge Ulusoy gibi görünmek için…
Özge Ulusoy gibi görünmek için…
Ünlü model Özge Ulusoy'un makyaj sırlarını sizin için araştırdık!
Moda 8 Kasım 2016 - 13:58

Ünlü manken ve sunucu Özge Ulusoy, hafta içi her gün Türkiye'nin ilk ve tek kadın kanalı Lifetime’da program yapıyor. Birbirinden ünlü konukları ağırlayan Ulusoy, program için hazırlıklarını da sosyal medya hesabından paylaşıyor. Ünlü sunucu bugünkü paylaşımıyla iltifat yağmuruna tutuldu.

Sosyal medyada yaklaşık 1 milyon takipçisi olan Ulusoy, program öncesi makyajını paylaştı. Ünlü modelin fotoğrafına beğeni ve iltifat yağdı. Bazı takipçiler ise Ulusoy’un makyajında kullanılan ürünleri merak etti. Biz de sizler için makyajı yapan, kaş tasarımcısı ve 7 Nişantaşı’nın kurucusu Nursel Tekin’e sorduk.

ÖZGE ULUSOY MAKYAJI

ozge

Tekin, Özge Ulusoy’un makyajına benzer bir görünüme kavuşmak için yapılması gerekenleri sıraladı:

1- Daha pürüzsüz bir ten için makyaj bazı Nyx pore filler kullandık.

2- Göz cevresı için Nars medium Ginger kapatıcısını yeterince yediriyoruz.

3- Mac göz farının altın ve kahve tonlarını su yardımı ile ıslatarak kullanıyoruz.

4- Rimel olarak Mac Double siyah kullanıyoruz

5- Kirpik diplerine Mac farın siyah renkte olanını uyguluyoruz. Bu gözlerde daha çok derinlik yaratmasına yardımcı oluyor.

6- Fondöten olarak Armani maestronun 7 numarasını kullanıyoruz. İnce yapısı ve homojen dağılımı sayesinde daha doğal bir görünüm elde ediyoruz.

7- Daha canlı bir ten için Benefit sun beam highlighter’i elmacık kemiklerinin üstüne ve ufak bir dokunuşta çeneye uyguluyoruz.

8- Allık olarak da Guerlain Terraccotta kullanıyoruz.

9- Bu makyaja nude tonlarında istediğiniz ruju kullanabilirsiniz.