Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Peruk saçlara yoğun ilgi
Peruk saçlara yoğun ilgi
Hale Ceylan BARLAS
Moda 10 Eylül 2017 - 02:48

Yıpranmış saçlarını kısa kestiren ve pişman olan, görünümünde değişiklik yapmak isteyen kadınların kurtarıcısı peruklar, uzun yıllardan beri hayatımızda. Ama son dönemde öyle bir teknik geliştirildi ki, bu perukları asla kendi saçınızdan ayırt edemeyeceksiniz. Özellikle Hollywood starlarının tercih ettiği teknik bu aralar oldukça popüler…

emilia-clarke1

Gerçek saçlardan üretiliyor

Bahsettiğimiz teknik ‘lace wig' yani ‘dantel peruk'… Hollywood ünlülerinin vazgeçemediği bir aksesuar haline gelen peruk, gerçek saçlardan üretiliyor ve yapıştırma tekniğiyle takılıyor.

lady-gaga-3

Cephesindeki danteller aynı saç dibi görünümü verdiği için zaten orijinal saçtan ayırt etmeniz mümkün değil. Üstelik istediğiniz gibi şekil de verebiliyorsunuz. İster topuz yapın, ister at kuyruğu… Ülkemizde de pek çok noktada bulabileceğiniz bu peruklar yurtdışında oldukça pahalı.

Starların vazgeçilmezi

Kim Kardashian, Beyonce, Rihanna, Kylie Jenner, Emilia Clarke ve daha pek çok Hollywood starı…

kim-kardashian-1

Hepsinin beline kadar uzanan lepiska saçlarına çoğu zaman imrenerek bakıyoruz. Zira hepsinin saçı peruk ve son teknoloji ürünler kullandıkları için de doğal olmadıklarını anlamanız mümkün değil.

kylie-jenner-3

Soğuklardan önce tasarımlar geldi

Geçtiğimiz kış, 2017-18 sonbahar-kış koleksiyonlarını moda haftalarında tanıtan dünyaca ünlü markalar, nihayet ürünlerini piyasaya sürdü.

dolce-and-gabbana-fall-winter-2017-18-men-fashion-show-runway-49

Şıklık ve renkler ön planda

Ofis şıklığı sınırlarını aşan takım elbiseler, döpiyesler, kalem etekler, kemerli elbiseler, oversized parçalar, şapkalar, eşarplar ve bolca göreceğimiz renkli tasarımlar soğuk kış günlerinde herkesi etkisi altına alacak.

dolce-and-gabbana-fall-winter-2017-18-men-fashion-show-runway-08

90'lar geliyor

Yeni sezon koleksiyonlarında ayrıca 90'lar modasını da selamlayacağız.

1502268493_gucci_2017_18_sonbahar_kis_koleksiyonu__19_

O dönemlerde moda olan vatkalı blazer ceketleri, kadife pantolon takımları, naylona benzer kıyafetler de meraklılarını bekliyor. Kumaşlarda ise kadife ve yün yükselişe geçiyor.

1502268597_gucci_2017_18_sonbahar_kis_koleksiyonu__50_

Renklere gelirsek…

Her ne kadar siyah ve gri ön planda gibi görünse de, 2018 kışında asıl çıkışı kırmızı renk yapacak. Zira geçen yıl da pek çok marka, kreasyonlarında bu renge ağırlık vermişti.

1502268548_gucci_2017_18_sonbahar_kis_koleksiyonu__36_