Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Retro giyinmenin püf noktaları
Retro giyinmenin püf noktaları
Retro giyinip asil duruşlu hanımefendiler olabilmeniz için birkaç ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor.
Moda 21 Ocak 2016 - 11:47

Eskinin şıklığı günümüze de yansıyor. Retro giyim modelinin oldukça tutulduğu yıllardayız. Ancak bu tarzda bile dikkat edilmesi gereken noktalar var. İşte onlar:

Retro kıyafetinizin altına kombine edeceğiniz ayakkabılar ayakları zarif gösterecek ayakkabılar olur. Modern yüksek topuklar kıyafetinizin tüm asaletini alıp götürür. Bunların yerine kalın topuklu ayakkabıları veya tango ayakkabılarını tercih etmelisiniz.

Takılarınızın sade ve şık olmasına özen gösterin. İnci kolyeler, zümrüt küpeler ve renkli taşları olan yüzükler retro tarzınızı daha parlak bir hale getirecektir.

Kendinize uygun şık retro şapkalar ve eşarplar mutlaka dolabınızda olmalı.

Kombininize uygun eldivenler edinmelisiniz. Eldivenler daha asil bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Saçlarınız şekil verilmiş olmalı. Tarzınıza göre kısa retro kesim, kabartılmış saç veya kıyafetinize uygun olarak topuz, at kuyruğu gibi modeller tercih etmelisiniz. Makyajınız ise olabildiğince doğal olmalı. Eyeliner, pudra tonlarında allık ve kırmızı ruj sizi çekici bir görünüme kavuşturacaktır.

Ve mutlaka mutlaka kendinden emin asil bir duruşunuz olmalı. Siz geçmişin eskimeyen kadınısınız.

Son güncelleme: 16:45 - 21.01.2016
Etiketler