Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Saçlarınızı böyle kurutun
Saçlarınızı böyle kurutun
Saç kurutma makinenizi doğru kullandığınıza emin misiniz?
Moda 11 Mart 2016 - 09:35

Saç kurutma makinelerini yanlış kullandığınız takdirde saçınıza ciddi zararlar verebileceğini biliyor musunuz? Bu pratik bilgilerle doğru bildiğiniz yanlışları düzeltecek ve kurutma makinenizi daha sağlıklı kullanacaksınız.

Saç Kurutma Foto: Bülten

Pek çok kişinin bolca yaptığı hatalardan biri saçları yüksek ısıda kurutmak. Ancak her saç tipini farklı ısılarda kurutmak gerekiyor. Eğer saçlarınız ince telli ve yıpranmışsa düşük ısıda, kalın telliyse yüksek ısıda kurutmanız gerekiyor.

Saç kurutma makinesini tek bir noktaya tutmak saç derinize zarar veriyor. Bu yüzden saçlarınızı kuruturken makineyi saçlarınızın farklı noktalarında gezdirerek kurutun.

Saç Kurutma Foto: Bülten

Saçlarınızın %80’i kuruduktan sonra kurutma makinenizin ısı ayarını düşürün. Saçları düşük ısılı kurutmak, saç derisini koruyarak parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.

İyonik yerine seramik kurutucular tercih edin. İyonik kurutucular güçlü hava üfleyerek gereğinden fazla ısı verdiği için saçlara zarar veriyor. Ancak seramik kurutucular ısı kaynaklı saç yıpranmasını ve elektriklenmeyi en aza düşürerek parlak saçlara sahip olmanıza yardımcı oluyor.