Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sakinlik icin bir doz renk
Sakinlik icin bir doz renk
Renklerin stres ve düşünce yorgunluğu üzerindeki sihirli etkileri yıllardır bilinen bir gerçek.
Yasemin CANDEMİR
Moda 20 Ağustos 2016 - 06:23

Renklerin stres ve düşünce yorgunluğu üzerindeki sihirli etkileri yıllardır bilinen bir gerçek. Antik Mısır'da tedavi amaçlı kullanılan renkler, günümüz moda dünyasında aynı şifa etkisi ve sakinlik için var…

Sinirli ve agresifseniz, stresi azaltan yeşil, mavi, beyaz ve pembenin kollarına bırakmaya hazır olun. Sadece gardırobunuz değil, yatak örtünüz, yastıklarınız, pijamanız hatta banyo aksesuarlarınız bile bu renklerden seçilmeli.

5

Sakin mavi

Mavinin her tonu aynı yeşil gibi sakinliği çağıran, iyileştirici etki yapan, hatta uyku sorunlarına bile çare olan bir renk. Duygularını kendine saklayanlar, kendini ifade etmekte güçlük çekenler ve ufak problemleri bile hızlıca büyütenler için her gün bir doz mavi ilaç gibi gelebilir.

10

Huzur veren seçenek

Beyaz giyinmenin yeni sayfalar açmak, umutla dolmak için beyne uyarı verdiği, hayatı temizlediği, düşünceleri saflaştırdığı biliniyor. Ev dekorasyonunda aynı kodlar geçerli olduğu için son 10 yıldır bembeyaz salonlar, holler hatta yatak odaları minimalizm kadar yükselişte.

1

Renklerin enerjisi

Pembe yıllardır nasıl mutluluğun rengi olarak yorumlanıyorsa bilin ki bu çözümlemeyi yapanlar yanılmıyor. Sakin bir atmosfer oluşturmak, doğru hisleri vücudunuza yaymak için adeta sihirli bir etkiye sahip. Baştan aşağı pembe olmak istemiyorsanız bile detaylarda enerjisinden faydalanabilirsiniz.

6

En iyi atlet Ashton Eaton ve Gigi Hadid Vogue Brazil için Mario Testino'nun objektifine poz verdi. Seçilen kıyafetlerin monokrom ve mavi, beyaz ağırlıklı olması Testino'ya göre barışa çağrı yapması açasından hiç de tesadüf değildi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.