Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şeftali tadında sıcak tatlı bir yaz
Şeftali tadında sıcak tatlı bir yaz
Sıfır makyaj, doğru tanımlamasıyla hiç renk kullanmamak kuralı bu sezon da devam ediyor ama yazın enerjisi nedeniyle şeftali rengi tek ton olarak tüm yüze yayılıyor.
Yasemin CANDEMİR
Moda 10 Haziran 2016 - 23:59

Sıfır makyaj, doğru tanımlamasıyla hiç renk kullanmamak kuralı bu sezon da devam ediyor ama yazın enerjisi nedeniyle şeftali rengi tek ton olarak tüm yüze yayılıyor. Varla yok arası bir görünüm sunan şeftali, hangi yüzde uygulansa 20'li yaşların tazeliğini de vaat ediyor.

41

Belirgin yüz hatları

Kurallar çok önceden belirleniyor o kesin ama işin içindekiler kadınlar olunca kimse ne kırmızı rujundan vazgeçiyor ne smokey farlarından. Hatta ara sezon defilelerinde eyeliner'la yapılan çeşitli oyunlara da sahne oldu podyumlar. Cesaret gerektiren makyajlara hâlâ uzağız, renksiz ve pürüzsüz olmanın yolunu da kremlerle çözdük sayılır ama şeftalinin tatlılığını hem göz üstünde, hem yanaklarda hem de dudaklarda görmek istiyoruz. Kırmızı, mavi, yeşil kadar patlamadığından kurallar da yıkılmış sayılmıyor.

Doğallık ön planda

Göz pınarına şeftali tonu kaş altında beyaz renkle destekleniyor. Alt göz çizgisine çekilen ince bir kalem hem gözü büyütüyor hem de şeftaliyi ön plana çıkartıyor. Aynı doğallık kaş stillerinde de yüze yansıyor. Kalın, natürel hatta fazla natürel modeller tercih ediliyor, sadece kalın kaşlarıyla öne çıkan doğru uygulanmış şeftali modeller kendilerine podyumda yer buluyor.

Kremsi ve parlak dokunuşlar ciltte doğal bir parlama sağlıyor. Makyajsız bir görüntü oluşurken aynı zamanda yüz hatları belirginleşiyor. Göz kapağına gölgelendirme yapar gibi şeftali rengi far sürün. Ardından dudağınıza ve yanağına aynı tonlarda makyaj yapın. Son olarak kirpiklere bol maskara sürün.

48

Aydınlatma için beyaz

Makyajsız görünüm sağlamak için küçük makyaj hilelerine başvurabilirsiniz. Örneğin, beyaz far bu yıl en fazla kullanacağınız renk olabilir. Rujunuzu sürmeden önce dudağınıza beyaz farı ince bir tabaka halinde uygulayın sonra şeftali tonuyla üzerinden geçin…

Etiketler