Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şeker tadında bir hikaye
Şeker tadında bir hikaye
Bayram, çocukların en güzel kıyafetlerini giyip, şekerlerini toplamaya çıktıkları tatlı bir zaman dilimi.
Yasemin CANDEMİR
Moda 1 Temmuz 2016 - 00:18

Bayram, çocukların en güzel kıyafetlerini giyip, şekerlerini toplamaya çıktıkları tatlı bir zaman dilimi. Gerçi şeker toplayacak yerleri sınırlanmış, bayram tatil anlamına gelmiş olsa da en azından en özel kıyafetlerini giyinmeleri gerektiğini anlatın onlara…

711

Çocuk modası

MODA, belli ki bu sezon çocuklar için eğlence ve yaratıcılığın birleştiği, stillerini bulacakları, kendilerini ifade edebilecekleri bir dünya yaratma hedefiyle yola çıktı. Elbette hâlâ masalların gücü çocukları etkilemeye devam ediyor. ‘Karlar Kraliçesi' gibi filmlerin masalsı kahramanları tasarımları da etkiliyor. Ayrıca canlı kırmızılar, soft, romantik pembe tonları özel dokulu kumaşlarla kullanılarak büyülü bir hikaye anlatılıyor.

512

Prenseslerin gözdesi

ÇOCUKLAR için bayram alışverişine çıkmadan önce sezonun kodlarını bilmekte fayda var. Unutmayın ki onlar da medya sayesinde fazlasıyla haberdarlar olan bitenden. Stil ve fonksiyonelliğin bir arada olması çocuk modasının olmazsa olmazı… Tersi de giyilebilen tişörtler, bir düğmeyle yelek haline gelen gömlekler ya da diz altı kısmından ayrılınca bermudaya dönüşen pantolonlar miniklerin gözdesi. Kız çocuk koleksiyonları çiçek desenli motiflerin hakim olduğu elbise ve pantolonlar, sevimli kedi, köpek ve çiçek baskılı tişörtlerle bol kalpli ve bol puantiyeli eteklerden oluşuyor. Turkuaz, şeker pembesi, yavruağzı ve Nil yeşili ise çocuk modasının yetişkinleri takip ettiğinin açık kanıtları.

9

Yakışıklılar için renkler ve oyunlar

MİNİK adamların stilinde ise kargo pantolon ve jeanler var. Kamuflaj desenli şortlar ve fötr şapkalar, içinde tiyatro, müzik, oyun ve sürekli canlı performanslar olan tişörtler, renklere ve oyunlara yoğunlaşıyor.

38

Çoğu büyük mağazada çocuklara özel haute couture odalar açılmış, anneler çocuklarının stili için profesyonel yardım alır, Instagram bile stil sahibi minikleri ağırlarken çocuk modası giderek güçlendiğini ilan ediyor.

2

İlk bakışta

3–8 yaş aralığındaki çocuklar için Defacto tarafından hazırlanan Sky Travel serisi, H&M'in kız çocukları için tasarladığı püsküllü sandaletler, Miss Blumarine'in fırfır detayları, Swarovski taşları, Koton Kids'in denizci çizgili salopetleri, Camper'ın renkli ayakkabıları radarınızda olsun…

6