Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sokaklarda mini modası
Sokaklarda mini modası
Yaz sezonunun trendlerinden biri de mini etekler. Bu sene etekler asimetrik kesimleri, farklı desen ve kumaşlardan yapılan etek uçlarıyla geri döndüler...
Yasemin CANDEMİR
Moda 3 Haziran 2016 - 23:23

Yaz sezonunun trendlerinden biri de mini etekler. Bu sene etekler asimetrik kesimleri, farklı desen ve kumaşlardan yapılan etek uçlarıyla geri döndüler…

“Etek boyu her sezonda değişiklik gösteriyor” diyeceksiniz. Evet, bu tespit çok doğru. Ama son iki yaz sezonunda pileli, uzun etekler, midi boylar podyumları sarmışken mininin geri dönüşü bir hayli zor görünüyordu. Cinsiyetsizliğin vurgulandığı tasarımlara ağırlık veren tasarımcılar, üzerlerindeki baskıya daha fazla dayanamadı ve mini etek koleksiyonlarda yer almaya başladı.

15

Renk çeşidine dikkat

Mini eteklerin yükselişiyle birlikte gündeme gelen detaylardan biri de deri. Neon renklerle birlikte eklenen bu detay eteklere kombin yapmayı da kolaylaştırıyor. Bu noktada tek dikkat etmeniz gereken, 2-3 farklı rengi birlikte kullanmak ama daha fazlasını eklemekten kaçınmak. Çanta ve ayakkabıyı sade renklerde kullanmak dikkatleri kıyafetinizin üzerine çekmek için en kestirme yol…

19

Göz alıcı tasarımlar revaçta

Olivier Rousteing, “Ne kadar mini, dar, pullu ve payetli o kadar iyi” diyen tasarımcılardan biriydi. Y kuşağının kodlarından uzak olduğu konusunda eleştiriler almasına rağmen yolundan dönmedi. Bu tasarımcının yaz sezonuyla birlikte kullandığı tüm detaylar dünyaca ünlü diğer moda markaları tarafından da kullanılıyor.

16

Şort etek de olabilir!

Sokak modası trendleri mini eteği sadece caddelere taşımıyor. Şort şeklinde tasarlanmış mini etekler şık bir tarzı yansıtırken, spor stile de uyum sağlıyor. İnce bir beden isteyen bu etekler yükselen bel kesimleriyle bir adım öne çıkıyor.

18

Salaş duruş önemli

Retro eteklerde püskül ve süet detaylar da görüyoruz. Bu eklemelerle birlikte günlük giyim tarzında festival havası yaratılıyor. Özellikle salaş duruştan ödün vermek istemeyenler için bu etekler gardıroplardaki yerini sağlamlaştırıyor.

Etiketler