Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sosyal medyanın tanrıçası: Khoudia Diop
Sosyal medyanın tanrıçası: Khoudia Diop
Sosyal medyanın yeni fenomeni, Melanin Goddess (Melanin Tanrıçası)
Moda 26 Ekim 2016 - 14:30

Bir dönem ‘fazla siyah’ olduğu için ağlatılan Khoudio Diop, şimdi güzellik ve moda dünyasının aranılan modelleri arasında.  Senegalli Khoudia Diop, Instagram hesabından paylaştığı fotoğraflar sayesinde kısa sürede 250 binin üzerinde takipçiye ulaşarak sosyal medyanın yeni fenomeni oldu.  19 yaşındaki genç model, Daily Mail gazetesine verdiği röportajda; “Yetişme çağında tenimin rengi nedeniyle çok ağlatıldım” dedi.

diop2
Şu sıralara New York'ta yaşayan Diop, “Büyüdükten sonra bu kabalıklarla yüzleştim. Bir yetişkin olarak her gün kendimi daha fazla sevmeyi ve olumsuz insanları dikkate almamayı öğrendim. Her sabah kalkıyorum ve ilk olarak aynada çikolata renkli popomu görüyorum ve bunun benim için paha biçilemez olduğunu düşünüyorum. Aynada kendi gülümsememi görünce kendimle evlenmek istememin ise harika olduğunu söyleyebilirim. Bu beni korkutmuyor çünkü olduğum kişiyim ve bunu seviyorum” dedi.

diop1

İnsanlara farklılıklarını sevmeleri için ilham vermek istediğini söyleyen Diop, “Farklı olacak kadar şanslıysanız bunu hiçbir zaman değiştirmeyin” dedi. İnternet üzerinden zaman zaman ırkçı mesajlara maruz kalan Diop, “Renkli genç kadınları güçlendirmek için ilham vermek istiyorum. Onlara hayal ettikleri her şeyi yapabileceklerini bilmelerini istiyorum” dedi.

v
Son güncelleme: 14:37 - 26.10.2016