Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tarzını seç sokağa çık!
Tarzını seç sokağa çık!
Romantik çiçek desenleri mi maskülen, sert çizgiler mi?
Moda 26 Kasım 2016 - 06:22

Hale Ceylan Barlas

Gelin, kıyafetten ayakkabıya, çantadan takıya bizleri bu sezon neler bekliyor inceleyelim…

Cesur, masum, maskülen ve bir o kadar da absürd bir sezona hazır mısınız? Kış sezonunda şişme montlar, oversized (büyük beden) kabanlar, çiçek desenleri, kadınlar giydiğinde adeta erkeklere taş çıkartan takım elbiseler, omuzlarına güvenenlerin tercih edeceği bluzlar ve daha neler neler var…

20

Çanta: Rock star tarzı bel çantaları gündemde. Vücudu çapraz kesen çantalar da sık sık karşımıza çıkacak.

24

Triko: Kış aylarının vazgeçilmezi olan triko kazaklar 2017'nin kış aylarında da yine kurtarıcı olacak. Bol ve salaş görünümü seviyorsanız hemen dolabınıza atın bir tane.

23

Kadife: Pek çok tasarımda etkisini gösteren kadife, ceketten pantolona bu kış en dinamik haliyle tekrar karşınızda olacak.

21

Maskülen: Bu yıl defilelerde cinsiyetsizlik ön plandaydı. Maskülen tasarımlar arasında en dikkat çeken parçalar ise takım elbiseler oldu.

30

Yüksel bel: 90'ların sonu, 2000'lerin başında altın çağını yaşayan bu trend yine gündemde…

31

Etek: Gardıropların vazgeçilmezi etekler, bu yıl midi boylarla karşımızda. Pilili etekler ise oldukça popüler

27

Oversized montlar: Fazla kabarık olan bu montlarla uyku tulumu giymiş gibi görünebilirsiniz. Aman dikkat; sakın içinde uyuyakalmayın!

13

Metalik: En son üç yıl önce ortaya çıktığında, “Hadi canım, kim giyer bunu!” demiştik ama çok yanılmışız. Çünkü söz konusu moda olduğunda metalik dokunuşlara duyulan ilgi her geçen gün artıyor.

18

Ayakkabı: Metalik vurgusunun öne çıktığı ayakkabılar yeni sezonun dikkat çeken tasarımları arasında…

19

Soket çoraplarla kombinlenen bu modeller uzun süre popüler olacağa benziyor. Ayrıca asker botları, çorap çizmeler de meraklıları için vitrinlerdeki yerini aldı.

22

Çiçek desenleri: Her sezon karşımıza çıkan bu desenler çıtayı daha da yükselterek var olmaya devam ediyor.

Modacılar ne diyor

Tuba Ergin

Genç tasarımcı Tuba Ergin, kadifenin, metalik dokunuşların, deri ve kürkün çok kullanıldığı bir sezonun bizi beklediğini söylüyor: “Tek omuz form ve asimetrinin çok görüldüğü sıra dışı birlikteliklere tasarımlarda çok sık rastlayacağız. Metalik şişme montlarla gece elbiselerinizi bile kombinleyebilirsiniz.”

Özlem Kaya

Yeni sezonda kadifenin yükselişe geçtiğinin altını çizen moda tasarımcısı Özlem Kaya: “Yeni sezonda ceket ve elbiselerin yanında aksesuar ve çizmeler de kendini gösteriyor. Bohem, gypsy (Çingene) tarzının etkisi yine gündemde olacak. 70'lerin etkisindeki pilili kadife pantolon ve ceketler, çiçek desenli şifon gömlek ve elbiseler bu akımın en önemli parçaları. Ayrıca militer tarzın en önemli unsurlarından olan arma ve baskılar da oldukça popüler.”