Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tatlı görünüp sert ol
Tatlı görünüp sert ol
Moda maratonu bitmedi, yaz sezonu değişimlere açık haliyle ara trendlerle yeniden yapılanıyor. Peki biz yazın neleri dikkate almalıyız? Gardırop detoksuna gireceksek hangi parçaları elden çıkarmalıyız?
Yasemin CANDEMİR
Moda 13 Mayıs 2017 - 03:11

5 maddede yaz modası

1 Özgür ruh

Modanın öncü markaları tasarımcı işbirlikleriyle 2017 yazının keyif zamanları olacağını ilan ettiler. Zayıflığın ön plana alınmadığı koleksiyonlarla, “Kendini içinde rahat hissettiğin kıyafetle sokağa çık”  dediler. Beyaz spor ayakkabı ile bütünleştireceğin elbiseler, tayt üzeri giyilmiş pileli tüller, beyaz tişört üzeri pırıltı katılmış gömleklerin ortak noktası ‘bireysellik ve farkındalık’ anlatıyor.

2 Couture'ün yeni formu

Feminen ve seksi tasarımların ezeli rakibi pantolonlar, bu yaz couture mertebesine kendiliğinden ulaştı. Bluzlarla kombinlenerek gece elbiselerine rakip oldu.

ozgur-ruh

3 Feminist söylemler

Dior şovuna modellerini “We should all be feminist” (Hepimiz feminist olmalıyız) yazılı tişörtle çıkaran ve her moda mecmuasında adını altın harflerle geçiren Maria Grazia Chiuri, ilkti ama son olmayacaktı. H&M gibi global markalar büyük bedenli koleksiyonları vitrinlerine taşıdı.

4545

4 Katmanlı püsküller

Feminenliğe otantik yorumlar ekleyerek kat kat kumaşlar ve püskül oyunlarıyla kadınlara püfür püfür bir yaz vaat eden yüksek moda, özgürlüğe zeytin dalı uzatıyor. Etnik ve geometrik çizgilerin yer aldığı koleksiyonlar rahatlığı ön planda tutuyor.

katmanli-puskuller

5 Vatkalar

80'lerin geri dönüşüyle birlikte yüzücü omuzları da geri geldi. Vatkalar ilk olarak Balenciaga ile geri dönerken Celine bu heyecanlı dönüşe sessiz kalamadı. Zara, Mango gibi hızlı tüketim markaları trikolara bile vatka koyarken neyle giyeceğinize karar verip almakta fayda var.

katmanli-puskuller3

Yaz sezonunun verdiği mesajlar birbiriyle çelişkili değil aslında ; “Tatlı, hoşgörülü bir kız gibi görünebilirim ama istersem ne kadar sert olacağıma inanamazsın”