Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tırnak bakımınızı böyle yapın
Tırnak bakımınızı böyle yapın
Sağlıklı ve güzel tırnaklar için bunları yapın.
Moda 18 Şubat 2016 - 11:14

Herkes sağlıklı ve güzel tırnaklara sahip olmak ister. Ancak bunun için dikkat etmeniz gerek ufak püf noktaları bulunuyor. İşte tırnak bakımınızda dikkat etmeniz gerekenler.

tırnak bakımı Foto: Shutterstock

Tırnak bakımında temizlik oldukça önemli. Bu yüzden ellerinizi her zaman temiz olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun için ise, ellerinizi ılık su ve sabun ile yıkamaya özen göstermelisiniz.

Tükettiğiniz besinler tırnak sağlığınızı etkiliyor. Bu yüzden her zaman besleyici bir beslenme programı uygulamanız gerekiyor. Sağlıklı tırnaklar için fındık, kepekli tahıllar, soya, süt, ton balığı, taze meyve ve sebze tüketmeye özen göstermeniz gerekiyor.

Tırnak yeme alışkanlığınız varsa bundan derhal kurtulmanız iyi olacak. Tırnaklarınzı düzenli olarak kesin ya da düzenli olarak manikür yaptırın. Tırnak etleri çok hassas ve zarar göremeye oldukça yatkındır. Bu nedenle onları korumak ve güçlendirmek için özel tırnak bakım losyonları kullanabilirsiniz.

tırnak bakımı Foto: Shutterstock

 

Kalitesi yüksek ojeler her zaman tırnaklarınızın daha az zarar görmesine neden olur. Eğer kullandığınız belirli bir marka varsa sürekli değiştirmemenizde fayda var.

Yarısı çıkmış ojelerin ne kadar kötü göründüğünü hepimiz biliyoruz. Bu yüzden ojelerinizin uçları kalkmadan çıkarmanız gerekiyor. Ancak dikkat etmeniz gereken asıl nokta; aseton. Fiyatı uygun diye tercih edilen asetonlar tırnaklarınıza zarar veriyor. Bunun için iyi  aseton tercih ederken ucuz olanı değil, iyi olanı seçmeniz gerekiyor.

Tırnaklarınızı nemli tutmak için düzenli olarak bir nemlendiriri krem kullanın. Tırnaklarınız için ise ayrı bir nemlendiriciye ihtiyacınız yok. Elleriniz için kullandığınız kremleri düzenli olarak tırnaklarınıza da uygulayabilirsiniz.

Etiketler