Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Topuklu ayakkabı giyen kadınlar…
Topuklu ayakkabı giyen kadınlar…
Portsmouth Üniversitesi, topuklu ayakkabı giyen kadınlar üzerinde bir araştırma yaptı, bakın sonucu ne çıktı?
Moda 3 Şubat 2016 - 09:53

Erkeklere, kadınlar düz ayakkabı ile mi yoksa topuklu ayakkabı ile mi daha seksi görünüyor diye sorulduğunda pek çoğu elbette topuklu giyen kadınların daha seksi göründüğünü söylüyor. Portsmouth Üniversitesi de aslında yanıtını az çok bildiğimiz bir sorunun üzerine araştırma yapıyor ve erkeklerin kadınları düz mü yoksa topuklu ayakkabıyla mı seksi göründüklerinin yanıtını resmi olarak kanıtlıyor.
Foto: Shutterstock
Portsmouth Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada kadın ve erkek katılımcılardan düz ve topuklu ayakkabı giyen kadınları çekicilik açısından değerlendiriyor. Sonuçlara bakıldığında ise kadınların yüksek topuklu ayakkabı giydikleri zaman, düz ayakkabı giydikleri duruma göre daha çekici gözüktüğü tespit ediliyor. Araştırmaya göre kadınlar, yine topuklu ayakkabı giydiklerinde kendilerini daha feminen hissediyor. Bunun sebebi ise sık ve küçük adımlarla kalçalarını daha çok hareket ettirerek yürüyor olmaları.
Bu arada araştırmada kullanılan topuklu ayakkabının topuk boyu ise 6 cm…

Etiketler