Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tüm zamanların en güçlü kadın ikonları
Tüm zamanların en güçlü kadın ikonları
Onlar, tarzları ve duruşlarıyla dünyada bir şeyleri değiştirmeyi başarmış en güçlü kadın moda ikonları.
Moda 8 Mart 2016 - 10:47

Audrey Hepburn, Prenses Diana’ya, Bettie Page ve dahası…Onlar tarzları ve  duruşlarıyla dünyada bir şeyleri değiştirmeyi başarmış en güçlü kadın moda ikonlarını. Peki bunu nasıl başardılar dersiniz? İşte yanıtı…

Twiggy
Leslay Lawson, dünyanın ilk süper modeli. 1960’larda Londra magazini tarafından öne çıkarılarak Twiggy olarak tanındı. Bu şekilde anılmasının da özel bir sebebi vardı; kocaman gözleri, iri kirpikleri ve kısacık saçları. En ünlü modacılarla çalışıp, en önemli dergilere kapak oldu. ‘1966’nın yüzü’ ilan edilip, Twiggy'nin fotoğrafı bir kapsül içinde uzaya fırlatıldı.

Twiggy Foto: Sosyal Medya

Audrey Hepburn
Audrey Hepburn, başarılı ve güzel bir film yıldızı olmanın yanında  insan hakları savunucusu.  Issac Mizrahi, Hubert de Givenchy ve Salvatore Ferragamo gibi pek çok tasarımcıyı etkilediği bilinen Hepburn, modaya ilgi duyan herkesin gönlünde yer etmeyi başaran bir isim oldu. Zarif ve asil tarzı ile anılan Hepburn, gelmiş geçmiş en stil sahibi kadınlar arasında yer alıyor.

Audrey Hepburn Foto: Shutterstock
Prenses Diana
Medyanın sürekli baskısı, tüm dünyanın sürekli gözlerinin üzerinde olmasına rağmen Prenses Diana, özgün stiliyle adından söz ettirdi. Görmek istedikleri gibi değil, görünmek istediği gibi giyindi. Dünyada pek çok kadın saç modelini onun gibi yapıp, kıyafetlerini seçerken onu  kusursuz stilinden ilham aldı.

Prenses Diana Foto: Sosyal Medya
Jacqueline Kennedy Onassis
ABD Başkanı John F. Kennedy'nin eşi,First Leydi, Jacqueline Kennedy’nin  Oldukça seçkin bir giyim tarzı vardı. Havuç kesim pantolonları, A kesim etekleri, oversized gözlükleri, şapkaları ve pastel tonda seçtiği bluzlarıyla dönemin gerçek bir moda ikonuydu.

Jacqueline Kennedy Onassis Foto: Sosyal Medya
Bettie Page
Bettie Page, 1950’lerde pin-up resimleriyle üne kavuşmuş bir modeldi.  mavi gözleri ve koyu siyah saçlarıyla tam bir pin-up kızı olan ABD’li model, Pin-up kızlarının kraliçesi olarak tanınıp, bu anlamdaki en ikon isim oldu.
Bettie Page Foto: Sosyal Medya

Son güncelleme: 10:49 - 08.03.2016