Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türkiye’nin ilk ‘Dijital Couture’ defilesi
Türkiye’nin ilk ‘Dijital Couture’ defilesi
Türkiye'nin ilk 'Dijital Couture' defilesi Karanlıkta parla” temasıyla gerçekleşti.
Emre ÇEVİK
Moda 3 Haziran 2016 - 14:57

Vodafone Smart 7 serisinden ilham alınarak Arzu Kaprol tarafından hazırlanan, Türkiye'nin ilk “dijital couture” defilesi Vodafone Arena'da düzenlendi. “Karanlıkta parla” temasıyla gerçekleştirilen defilede, aralarında Özge Ulusoy ile Didem Soydan'ın da olduğu 14 model 40 farklı kıyafet ve Vodafone Smart 7 akıllı cihazlarla podyumda boy gösterdi. Koreografisini Uğurkan Erez, müziklerini Mercan Dede'nin yaptığı defilenin sonunda, izleyicilerin alkışlarıylarenk ve ışık değiştireninteraktif fiber kıyafet de sergilendi.
arzukaprol

Defileye iş, cemiyet ve spor dünyasından aralarında Leyla Alaton, Ayşe Kucuroğlu, Dilara Koçak, Jülide Ateş, Mehmet Y. Yılmaz, Tamer Yılmaz, Serkan Altunorak, Fulya Gündoğdu, Nilgün – Bülent Gülen, Burcu Ziya, Sinan Öncel, Neslihan Kozanoğlu, Gökçe Çil, Aslıhan Ekitmen, Faruk-Çiğdem-Ömer Bil, Aylin Yılmaz, Alkım Çetin, Selahattin Dönmez, Nuray Fenercioğlu,   Dr. Ayşegül Çoruhlu, Hande Sezer Pekcan  gibi ünlü isimlerin bulunduğu yaklaşık 400 davetli katıldı.
defile3

Marka ile birlikte bugüne kadar Türkiye'nin ilk dijital defilesine ve ilk interaktif dijital senfonisine imza atan tasarımcı Arzu Kaprol, şimdi de yeni akıllı cihaz serisinden ilham alarak Türkiye'nin ilk “dijital couture” defilesini gerçekleştirdi.
didem
“Karanlıkta parla” temasıyla gerçekleştirilen defilede, 14model 40 farklı kıyafetle ve akıllı cihazlarla podyumda boy gösterdi. Podyumdaki şova dijital ekranlardan yansıtılan ve ünlü fotoğrafçı Emre Güven'in çektiği  fotoğraf ve videolar eşlik etti. Defilenin sonunda ise fiber teknolojilerle donatılmış ve “izleyicilerin tepkileriyledeğişen” özel tasarım bir kıyafet sergilendi. Defile aynı zamanda 360 derece ve canlı olarak YouTube'dan yayınlanan ilk defile oldu.

Son güncelleme: 14:58 - 03.06.2016