Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yanlış yapılan günlük güzellik alışkanlıkları
Yanlış yapılan günlük güzellik alışkanlıkları
İşte yanlış yapılan günlük alışkanlıklar ve güzelliğiniz için zararları.
Moda 27 Haziran 2016 - 10:02

Gün içinde farkında olmadan, sizin için oldukça masum ancak cildiniz için zararlı olan pek çok alışkanlıklara sahipsiniz. Bu alışkanlıkları devam ettirdiğinizde ise güzelliğinize gölge düşme ihtimali oldukça yüksek. İşte yanlış yapılan günlük alışkanlıklar ve  güzelliğiniz için zararları.
sacbakimi
Şampuan, saç kremi ya da saç bakım maskeleri… Tercihiniz ne olursa olsun, eğer aynı kutudaki ürünleri bir yıldan fazla sürede kullanıyorsanız verim alamıyor olabilirsiniz. Bu sebeple de hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olamayabilirsiniz.

Kullandığınız yastık kılıfları yüzünüzdeki makyajı ve yağı üzerinde tutuyor. Cildinizde oluşan kaşıntı, siyah nokta ve aknelerin bir diğer sebebi de yastık kılıfları olabilir. Bu yüzden yastık kılıflarınızı sık sık değiştererek cilt sorunlarınızın önüne geçebilirsiniz.

Yoksa siz de mi makyajını silmeden spora gidenlerdensiniz? Eğer suya dayanıklı makyaj yapmıyorsanız, makyajınızın büyük bir bölümü cildinizde kalacaktır. Spor yaparken terledikçe gözenekleriniz açılıyor ve oksijen almaya başlıyor. Eğer bu süreçte makyajınızı temizlemediyseniz, gözenekleriniz tıkanıyor ve bu durum sivilcelere yol açıyor. Bu sebeple spordan önce makyajınızı temizlemeniz gerekiyor.
spor

Gün içinde sık sık yapılan hatalardan biri de elinizi saçlarınıza götürmek.  Sürekli saçlarınızla oynamak şeklinin bozulmasının yanında çabuk kirlenmesine ve yağlanmasına neden oluyor.

Yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek için yapmanız gereken en önemli yöntemlerden bir tanesi günlük rutininizde, dışarı çıkarken koruyucu sürmek. Güneş ışınlarına fazla ve korumasız bir şekilde maruz kalmak, kırışıklıklara, ciltte lekelere ve cilt kanserine neden oluyor.

Son güncelleme: 10:05 - 27.06.2016
Etiketler