Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yaz akşamları ceketlere teslim!
Yaz akşamları ceketlere teslim!
Yaz aylarına damga vuracak trendlerden biri de ceketlerle yapılacak kombinler.
Yasemin CANDEMİR
Moda 20 Mayıs 2016 - 23:51

Yaz aylarına damga vuracak trendlerden biri de ceketlerle yapılacak kombinler. Ceket tasarımları arasında ise özellikle ‘bomber' (şişik, bel ve kol kısımlarında lastik olan) ceketler) ceketler bu sene bir adım öne çıkıyor…

Her stile uyabilen, günün her saatinde giyilebilen, terletmediği gibi kumaşının ipek olması nedeniyle de giyenin rahat etmesini sağlıyor. 70'lerde ünlülerin üzerinden çıkarmadığı, öğle güneşinin altında bile stiline dahil ettiği ipek bomber ceketlerle sıkça karşılaşacağınız gibi görünüyor.

22

Dev çiçekler, pullar, işlemeler

Şimdilerde sadece dünyaca ünlü markalar değil, hızlı tüketim markalarının da vitrinleri süsleyen bomber ceketlerine göz attığınızda sadece ipek ya da desenli olmadıklarını, bunların yanı sıra dev çiçeklerle bezendiklerini, pullarla parıldadıklarını, işlemelerle gelecek sezonlara da etki edeceklerini görebilirsiniz.

24

Sadece bu sezon değil

Ceketleri atın parçası haline getiren Kim Kardashian, Ellie Goulding, Olivia Palermo gibi ünlüler, bu ceket tasarımlarına sezonun trendi olarak bakmıyorlar. Bomber ceketlerin yükselişinde sportif stilin de çok büyük etkisi var. Ceketler özellikle mini bir elbise ya da kısa bustiyerlerle giyildiğinde hayli çekici duruyor. Lacivert, haki ve beyaz renkleri ile öne çıkan ceketler, katlı kesim elbiseler, örgü trikolar ve pijama pantolonlar sokakları arşınlıyor.

23

Geçmişin izleri

2016 yazının 70'lerin etkisi altına gireceğinin işaretleri uzun zamandır ortadaydı. Baharın ilk günlerinde bomber ceketiyle dikkat çeken model ve blogger Ferragni'nin arkasından Kendall Jenner, Gigi Hadid gibi modeller de bu akıma duyarsız kalmadı.

21