Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yazın kabusu koltuk altı terlemesine yeni çözüm…
Yazın kabusu koltuk altı terlemesine yeni çözüm…
Yazın gelişiyle birlikte terleme problemleri de başladı...
Moda 29 Haziran 2016 - 14:21

Hepimizin yaz  aylarında en çok yaşadığı, giydiğimiz kıyafetlerde de iz şeklinde beliren  sıkıntılardan en önemlisi hiç şüphesiz koltuk altı terlemesi. Uzm.Dr Dilek Peker 5 cm çapındaki terleme izlerini normal kabul ettiklerini ancak 15 cm nin üzerindeki ter izinin patolojik sayılabileceğini söylerken, Secret Altın İğne uygulamasının koltuk altı ter sorununu kısa zamanda çözümlemesi ve etki süresinin botox gibi diğer çözümlerden fazla olması nedeniyle son dönemlerde çok fazla tercih edilen bir yöntem olduğunu dile getirdi.

terlemesorunu

Yaklaşık 3 – 3.5 milimetre derinliğinde cilt altına ucundaki 25 adet altın iğne aracılığı ile inerek, o bölgede aşırı ter bezi aktivasyonunun sınırlandırıldığını belirten Peker, uygulama şeklinin ise genel olarak aynı bölge üzerinden 3 farklı derinlikte ve 3 farklı radyo frekans değeri ile tekrar tekrar geçme üzerine dayandığını söyledi.
terleme
Yapılan uygulama ile ter bezlerinin 60-80 dereceye kadar ısıtılıyor ve bu sayede etkinliklerinin azaltılmasının hedeflenmesi ile daha normal oranda terleme sağlanıyor.

Uygulamasının cerrahi bir yöntem olmaması, çalışanlar için yemek molasında yaptırılabilecek kadar kolay bir uygulama olması nedeniyle tercih edilen bir yöntem olduğu, uygulama kolaylığı ve etkinliğinin oldukça iyi olması ile de diğer uygulamalara üstünlük sağlıyor.

Son güncelleme: 14:23 - 29.06.2016