Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yeni stil ikonları, bisikletliler
Yeni stil ikonları, bisikletliler
Sporseverler her ne kadar mevsim ayırt etmeksizin hareketli yaşamlarına yıl boyunca devam etseler de, bisikletin keyfi en güzel bahar aylarında çıkar. Biz de bu noktadan yola çıktık ve bisiklet tutkunlarına özel bir moda rehberi hazırladık…
Moda 9 Mayıs 2016 - 03:54

Bu sene, güneşin de ortaya çıkmasıyla bisikletler sahillerde çok daha fazla boy göstermeye başladı. 2016'da öne çıkan trend ise terletmeyen kumaşlardan üretilmiş tasarımlar. Bu tasarımlar, sıkı tutan lycra kumaşlı neon renklerde bluzlar, rüzgarlıklar ve bisiklet aksesuarlarıyla modaseverlerin radarında… 

Yasemin CANDEMİR

31

Vücudunuzu koruma altına alın

Bisiklet kullanırken kat kat giyinmek ve ter tutmayan kumaşlardan üretilmiş trikolar tercih etmek en doğrusu. Günümüzde de pek çok teknolojik tasarım bu durumu mümkün kılmaktan öteye geçip bisiklete binenleri koruma altına alıyor. Özellikle vücudun üst kısmı için vitrinlerde pek çok çeşit ürün bulunuyor. Bu noktada önemli olan, aldığınız ürünün ‘cool max' (maksimum koruma) teknolojisinde olması ve vücudu tamamen sarması.

40

27

Doğru taytı bulabilmek

Bisiklet kullanırken büyük önem taşıyan üst giyimi doğru tercih etmekle iş bitmiyor tabii. Alt kısım için doğru olan tayt giymek. Fakat tamamen vücudu saran tayt görünümlü bisiklet formaları herkes tarafından tercih edilmeyebiliyor. Aslında giyeceklerin vücuda tam oturuyor olması giysinin rüzgardan etkilenmesini engeller, böylece hızınızı da kesmez.

28

26

Kilit parçalar

Sahil kesiminde ya da doğanın içinde bisiklet kullanacaksanız, yanınızda rüzgarlık taşımanızda fayda var. Dizlik ve dirseklik kullanmak ise kişisel bir seçim. Fakat hayatınız çok değeli olduğundan size tavsiyemiz korunma anlamında her türlü önlemi almanız. Ama bu ürünlerin en iyisi, kalitelisi bile terletme yapar. Çorap seçiminde de ayağınızın terlememesine özen göstermeli, güneş yanığı nedeniyle sorun yaşamamak için enseyi fular aracılığıyla korumalısınız. Kaskın altından bandana takmak ise sizi uzun süren bisiklet turlarında güneş çarpmalarına karşı korur.

21

20

Tercihe göre şort…

Taytlardaki parça sayısı ne kadar çok olursa vücuda oturması o kadar iyi olur. Bu da fiyatı etkiler. Taytlar, 4, 6 veya 8 panelli olarak adlandırılır. Genellikle düz siyah lycra kumaştan dikilirler. Tayt giyince kendinizi rahat hissetmiyorsanız, o zaman tayt üzerine hızınızı yavaşlatmayacak bir şort giymeyi tercih edebilirsiniz.

30