Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yeni trend saç simülasyonu
Yeni trend saç simülasyonu
Saç Simülasyonu Uzmanı ve Eğitmeni Serkan Bozkurt, dünyada yeni trend olan saç simülasyonu hakkında bilgiler verdi.
Moda 1 Mart 2016 - 15:16

Saç dökülmesi bir çok nedene bağlı olarak meydana gelen can sıkıcı sorunlardan biridir.Ama artık saç dökülmesi ve buna bağlı ortaya çıkan kötü görünüm kader değil.

Peki nedir bu saç simülasyonu ?
Genel olarak saç derisinin özel saç efekleri şeklinde boyanması işlemidir. İşlem deri altına yapıldığı için ortalama 3-5 yıl aralığında bir kullanım imkanı sağlıyor. Yağmurdan,rüzgardan,havuzdan vs gibi etkilerden etkilenmiyor. Extra özel bir bakım gerektirmiyor.

Seyrek yada kel olan bölge özel geliştirilmiş bir cihaz ve boyalar ile ortalama 3-5 saat süren bir işlem sonrasında daha yoğun ve gür bir görünüme kavuşuyor. Saç derisinin rengi koyulaştığı için mevcut bölge daha yoğun bir hal alıyor.

İşlem esnasın ağrı sızı ve acı olmuyor.İşlem sonrasında kişi normal günlük hayatına kaldığı yerden devam ediyor. Kafada bir şişme ve yara görüntüsü olmuyor.

saç simülasyonu Foto: Bülten

Ağrısız sızısız bir şekilde daha yoğun saçlı bir görünüme hazır mısınız?
İşlemi en çok erkekler tercih etmekle birlikte seyreklik sorunu yaşayan bayanlarda her geçen gün bu yeni yönteme ilgisi artmakta.

Saç simülasyonunu özellikle kimler tercih ediyor?
Saç simülasyon işlemini Türkiye de özellikle daha önce saç ekimi yaptırmış fakat yeterli sonucu alamamış kişiler tercih ediyor. Son dönemde ise seyrek saç sorunu yaşayan bayanlarda tercih etmeye başladı.

Saç simülasyon işlemi kimlere yapılabilir?
Saç ekimi yaptırmış sonuçtan memnun kalmamış kişiler. Daha önce FUT yöntemi ile saç ektirmiş ekim izi olan kişiler. Saçı olmayan kişiler. Seyrek saçlı olan bay yada bayanlar. Bu yöntemi kullanabilirler.

Son güncelleme: 15:19 - 01.03.2016