Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zayıf görünmek için sade olun, abartmayın!
Zayıf görünmek için sade olun, abartmayın!
'Kilom var' diye dert etmeyin. Bazı püf noktalarına dikkat ettiğiniz müddetçe şık görünmek de zayıf görünmek de mümkün.
Hale Ceylan BARLAS
Moda 17 Mayıs 2017 - 10:02

Kilolu olunca ‘Seçeneklerimiz kısıtlı’ diye düşünebilirsiniz ama bazı püf noktalarına dikkat ettiğimiz sürece hem şık hem zayıf görünebilirsiniz. Örneğin fazlalıklarınızı gizlemek için büyük bedenlere yönelmeyin. Çünkü bedeninizden büyük kıyafet giymeniz sizi olduğunuzdan daha iri gösterir. Pantolon paçalarınız da bol olmamalı. Zira bu da bacaklarınızı daha geniş gösterir. Gelin isterseniz madde madde stil önerilerini inceleyim.
shutterstock_289748261POLO YAKA TİŞÖRT TERCİH EDİN
Göbeğinizi gizlemek için dar kesimli kıyafetlerden uzak durun. Mümkünse polo yaka tişörtler giyin. Spor gömlekler veya kot gömlek de zayıf görünmekte etkili bir yöntem. Gömleklerin içine giyeceğiniz tişörtlerle de derinlik yaratarak zayıf görünebilirsiniz.
shutterstock_535076551BÜYÜK ÇANTALAR İNCE GÖSTERİR
Şık görünmesinin en basit yollarından biri sade olmaktan geçiyor. Sade ve doğal renklerde bir ceket, tişört, pantolon, jean ve gömlek seçimiyle karizmatik görünebilirsiniz. Yine büyük çantalar da ince görünmenize yardımcı olacaktır.
shutterstock_100104008ARKADAŞINIZDA BEĞENİP ALMAYIN!
Vücudumuzu tanımadan giyinmeyin. Moda dergilerinde, alışveriş merkezlerinde beğendiğiniz ya da bir arkadaşımızın üzerinde gördüğünüz kıyafeti almak, uygunluğunu düşünmeden giyinmek bununla birlikte yere, zamana ve mevsimine göre giyinmemek de yapacağınız en büyük hatalardan biri olabilir.
shutterstock_487036591DİKEY ÇİZGİLİ KIYAFETLERE YÖNELİN
İş hayatında takım elbise giymek zorundaysanız ve kilonuz varsa, zayıf görünmek için koyu renkleri tercih edin. Dikey çizgili kıyafetler giyerseniz, daha zayıf ve uzun boylu görünebilirsiniz. Kanvas pantolon da aynı etkiyi yaratacağı için üzerine tek renk gömlek giyebilirsiniz. Göbeğinizi saklamak için dikkati göğsünüze çekmelisiniz. Ayakta durduğunuz sürece ceket düğmelerinin kapalı olmasına dikkat edin. Olabildiğince düz ve detaysız bir gömlek tercih edin. Ön tarafı pilesiz pantalon ve arka tarafı yırtmaçlı ceket de ince bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.
UZUN CEKET GİYMEYİN
Çizgili takım elbise ve tek renk giyinmek sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir. Kısa boyluysanız uzun ceket giymeyin. Kısa, bele oturan kesimler sizin için daha uygun olacaktır. Yine takımlarda olduğu gibi gömlek seçiminde de boyuna çizgili olanları tercih edilmeli.
shutterstock_585372536YENİ TREND KARELİ GÖMLEK
Dikkat çekmek istiyorsanız kontrast renkler kullanın. Yeşil kazak kiremit pantolon gibi. Mavi ve kahverengi, tüm tonlarıyla bir arada kullanılabilecek ideal renklerden. Taba ve bebe mavisi, haki ve gök mavisi, bej ve lacivert gibi kombinasyonları deneyebilirsiniz. Ancak şık gördüğümüz beyaz gömlek, siyah pantolon ikilisine başvurmak yerine, kareli gömlek, düz beyaz tişört-siyah jean gibi yine klasik ama farklı kombinler deneyebilirsiniz.
shutterstock_512719999BEYAZ ÇORAP HATASINA DÜŞMEYİN
Çoraplarınız pantolon ve ayakkabılarınızla uyumlu olmalı. Hata yapmamak için koyu tonları tercih edin. Koyu renk pantolonları siyah, çizgili çoraplarla tamamlayın. Beyaz çorapları klasik pantolon ve kösele ayakkabıyla giymeyin. Kravatla gömleğin uyumu da şıklığın şartıdır. Kravatla gömleği birbiriyle uyumlu renklerden seçin ve desen konusunda dikkatli olun. Ekose gömleği ekose veya desenli kravatla tamamlamayın. Kemerler ve ayakkabılar siyah, kahverengi gibi klasik renklerde olmalı. Çünkü diğer renkleri birbirleriyle kombinlemek zordur. Sneaker tutkunuysanız, kanvas kumaştan spor kemer takmalısınız. Saat tutkunuz varsa mutlaka siyah ayakkabı ve kemeri siyah kayışlı saatle, kahverengi ayakkabı ve kemeri de kahverengi kayışlı saatle tamamlamalısınız.

Etiketler