Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
1100 Tasarımcı tek adreste
1100 Tasarımcı tek adreste
Birçok tasarımcı ve atölye aynı çatı altında müşterilerine ulaşma fırsatı buluyor.
Yaşam 18 Mart 2016 - 14:51

Tasarımcıları ve tasarım meraklısı herkesi bir araya getiren Zet.com, hafta sonu etkinlikleri, ilginç kategorileri ve bölgelere göre filtreleme seçenekleriyle her gün binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Zet.com fikri 2012'de ortaya çıkmasına rağmen, kuruluşu Eylül 2013'ü, hayata geçişi ise 2014 Kasım ayında oldu. Fikir 2012'de üç arkadaş “İnternette neler yapabiliriz” diye düşünürken, Galata’da, Nişantaşı’nda veya Alaçatı’da tasarım ürünler yapıp satan birçok tasarımcının ve atölyenin ürünlerini satmak için çok zorlandığını ve ticaretten çok uzak olduklarını fark ettiklerinde ortaya çıktı.

Foto: Bülten

60 binden fazla ürün

Hedefleri, tasarımcıları, zanaatkârları ve sanatçıları tek bir çatı altında bir araya getirmek olan ekip, şu anda 60 binden fazla ürün, 200 bin üye ve 1100’den fazla tasarımcıya ek gelir sağlayan bir tasarım pazar yerine dönüşmüş durumda.

Sitenin kurucu ortaklarından Can Turanlı, ”Sınırlı sayıda üretilen özgün ve seçme ürünlerin özel butikler aracılığıyla internetten sergilenmesini ve kolayca satılabilmesini amaçladık. Bu sayede özel olarak üretilen pek çok farklı ürün grubunu, özel tasarımlı ürünlere ilgi duyan alıcılar ile buluşturmayı başardık. Bu yolla ekonomiye katkıda bulunacağımıza ve interneti alışveriş yapması çok daha keyifli bir yer haline getireceğimize inanıyoruz” diyor.

Semte göre tarz var!

Zet.com'da artık farklı bölgelere ait birçok tasarım dükkanını semtlerine veya şehirlerine göre bölümlendirebiliyorsunuz. İstanbul'un semtlerinin, Ankara'nın ve İzmir'in kendine has dokularını ürünlerine yansıtan tasarımcılarını bir arada görebilmek için alışveriş yapmak istediğiniz bölgeyi seçmeniz yeterli.

 

Son güncelleme: 15:00 - 18.03.2016