Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
12 yaşında gitar virtüözü
12 yaşında gitar virtüözü
İtalya’da birinci olan Aylin’le gurur duyuyoruz!
Yaşam 25 Mayıs 2016 - 01:28

Aylin, yaşından daha büyük başarıların sahibi… Konserde solist olarak sahneye çıkıp performansıyla alkış alıyor, yurtdışına gidip yurdumuzu başarıyla temsil ediyor, hatta yarışmalarda birinci oluyor… Konservatuvar öğrencisi Aylin Çelik, İtalya'daki klasik gitar yarışmasından başarıyla döndü.

KATEGORİSİNDE EN YÜKSEK PUAN

MERSİN Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Gitar Bölümü öğrencisi 12 yaşındaki Aylin Çelik, İtalya'da düzenlenen 13'üncü Uluslararası Enrico Mercatali Klasik Gitar Yarışması'nda 93 puanla birinci oldu. Gorizia kentindeki yarışmaya 11-13 yaş kategorisinde katılan Çelik, Domenico Scarlatti'nin ‘Sonatta in e-moll' ile Nikita Koshkin'in ‘Usher Waltz' adlı eserlerini seslendirdi.

İngilizce öğretmeni Natalia Çelik ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Kemal Çelik'in kızı olan Aylin, aldığı ödülün büyük sevincini yaşıyor.

DERECEME BEN DE ŞAŞIRDIM

KENDİ kategorisindeki 28 yarışmacıyı geride bırakarak 93 puan alan Aylin, düzenlenen ödül töreninin ardından Mersin'e döndü. Aylin, “Aldığım dereceye ben de şaşırdım. Bundan sonra yarışmalara katılıp yine derece almak istiyorum. Kendimi geliştirip klasik gitar anlamında daha iyi yerlere gelmek istiyorum. Çok çalışıp, eğitimi sürdürerek kendimi geliştireceğim” diye konuştu. DHA