Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
12’den vurdular madalyayı kaptılar
12’den vurdular madalyayı kaptılar
Dünya Salon Okçuluk Şampiyonası’nda sporcu kızlar başarıda sınır tanımadı...
Yaşam 7 Mart 2016 - 04:13

Dünya Salon Okçuluk Şampiyonası'nda mücadele eden Türkiye, takımlarda 1 altın ve 1 gümüş madalya elde etti. Genç Kız Makaralı Yay Milli Takımı sporcusu kızlar altın madalyanın gururunu yaşıyor.

34 ülkede 268 sporcunun katılımı ile altı gündür süren ve Ankara'da devam eden Dünya Salon Okçuluk Şampiyonası'nda Türkiye takımlar kategorisinde 1 altın, 1 gümüş madalya kazandı. Türkiye'nin 12 kız ve 12 erkekle katıldığı şampiyonada Genç Kız Makaralı Yay Milli Takımı finale çıktı.

RUSYA'YI YENDİLER

Sabah seansında podyuma çıkan Gizem Elmaağaçlı, Evrim Sağlam ve Nevin Akdağ'dan oluşan Makaralı Yay Genç Kız Milli Takımı, Rusya'yı 227-228 yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Türk Milli Takımı adına finalde İtalya ile karşılaşan Onur Tezel, Mete Gazoz ve Oğuzhan Tezel'den oluşan Makaralı Yay Türkiye Erkek Genç Milli Takımı, finalde yarıştı ve gümüş madalya kazandı. Altın madalya kazanan sporcularımıza madalyalarını Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden ile Spor Genel Müdürü Yardımcısı Murat Kocakaya taktı. DHA

Okçuluk Şampiyonası'nda ‘altın' isabet

Genç Kız Makaralı Yay Milli Takımı'nın sporcusu Gizem, Evrim ve Nevin, okçuluk sporunda tarih yazarak şampiyon oldu.